آخرین اخبار

روایت موسیقیایی از قونیه تا مراکش

آقای سماع

آوای ایرانیان: گروه موسیقی ˝آقای سماع˝ به سرپرستی امیرحسین حسین‌نیا پنجشنبه و جمعه ۱۵ و ۱۶ مردادماه در تالار رودکی به دیدار مخاطبانش می‌رود.

به گزارش آوای ایرانیان، گروه موسیقی “آقای سماع” به سرپرستی امیرحسین حسین‌نیا این‌بار با سماع قونیه و مراکش، در تالار رودکی به صحنه می‌رود.

در این کنسرت قطعاتی چون؛ شب، چرخان، مراقبه، رویاها نزدیک‌اند، گوش هوش، پیاده دویدن، سماع، اعماق و برای دخترم پس از مدت‌ها اجرا می‌شود.

وحید قاسمی (درامز و پرکاشن، امیرحسین جعفری گیتار و همخوان)، راحله فیروزی (همخوان)، علیرضا مقراضی (کمانچه)، محمود خیرگو (ادوات مراقبه) و سینا مشفقی (دف، ستار و همخوان) در این اجرا امیرحسین حسنی‌نیا (سرپرست گروه، آهنگساز ، بربت و همخوان) را همراهی می‌کنند.

امیرحسین حسنی‌نیا؛ آهنگساز و سرپرست گروه ” آقای سماع ” دانش‌آموخته موسیقی از دانشگاه بین‌الملل ترکیه و اولین سماع‌گر ایرانی است. حسنی‌نیا فعالیت هنری خود را از سال ۷۹ شروع کرد و تا امروز ۷ اپرا روی صحنه برده است. اپرای ” مسافر آب ” و ” از مولوی تا مولانا ” ازجمله این تجربه‌ها هستند. او و گروهش در اسفند ماه سال گذشته پس از انتشار اولین آلبوم گروه آقای سماع طی ۴ سانس در تالار رودکی به دیدار مخاطبان‌شان رفتند.

کنسرت موسیقی ” آقای سماع ” در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۵ و ۱۶ مرداد ماه طی ۴ سانس در ساعت های ۱۸ و ۲۱ در تالار رودکی برگزار می شود و علاقه‌مندان جهت تهیه بلیت می توانند به سایت ایران کنسرت مراجعه کنند.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “روایت موسیقیایی از قونیه تا مراکش”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.