آخرین خبر

یادداشتی برای معرفیِ‌بهترین تهیه کننده موسیقی در جهان

آوای ایرانیان: مجمع صنفی تولید کنندگان آثار شنیداری در یادداشتی به معرفی و قدردانی از بهترین تهیه کنندهٔ موسیقی در جهان به انتخاب هیات داوران اکسپوی womex پرداخت.

به گزارش آوای ایرانیان، رامین صدیقی مدیر انتشارات موسیقی «هرمس» در اکسپوی وومکس توانست به عنوان ناشر برگزیده انتخاب شود. مجمع صنفی تولید کنندگان آثار شنیداری در یادداشتی از رامین صدیقی تقدیر کرده است. متن یادداشت به شرح زیر است:

(یادداشتی برای معرفی بهترین تهیه کنندهٔ موسیقی در جهان به انتخاب هیات داوران اکسپوی womex)

خبر کوتاه ولی قابل تامل بود: رامین صدیقی از ایران به عنوان بر‌ترین تهیه کننده در زمینهٔ نشر موسیقی در سال ۲۰۱۵ انتخاب شد.

در موسیقی ایران کم نبوده‌اند، موسیقی دانان برگزیده که نشان‌های مختلفی را از موسسه‌ها و جشنواره‌های معتبر خارجی دریافت کرده‌اند. از نشان پیکاسو تا شوالیه گرفته تا شهروند افتخاری. اما این هنرمندان بیشترشان در برابر مخاطبانِ قابل دسترس و همچنین حمایت‌ها و مورد پسند قرار گرفتن در داخل کشور و انعکاس آن در خارج از ایران بوده است که به این مهم دست پیدا کردند.

اینکه برای نخستین بار در حوزهٔ نشر موسیقی که خود در داخل کشور شغلی حساس و همواره در جاده‌ای پر پیچ و خم بوده و هست و گوشه چشمی به آن نمی‌شود تهیه کنندی‌ای از کشور ایران در میان صنعت پیشرفتهٔ موسیقی در کشور‌های غربی انتخاب شود و افق تیزبینی از فرسنگ‌ها دور‌تر از چشم خودمان، آن را دیده و مورد صیرفی قرار داده باشد، باعث مباهات است و نشر موسیقی «هرمس» از این فرایند سربلند و یکه تاز بیرون آمده که جای بسی خوش حالی و خوش وقتی ست.

مجمع صنفی تولید کنندگان آثار شنیداری ضمن تبریک به آقای رامین صدیقی مدیر نشر هرمس برای این انتخاب در طول مسیر پانزده سال فعالیت خود، نظر مسوولان و دست اندر کاران هنر را به این نکته جلب می‌کند که حمایت از «نشر موسیقی» نیز می‌تواند در مسیر افتخار آفرینی و پیشرفتِ بین المللی قرار گیرد. تجربه اندوزی و به کار گیری آن در جهت رشد فرهنگ انتشار موسیقی وهمچنین کوتاه نیامدن از دیدگاه و معیار‌های موسیقایی با توجه به شرایط پیش رو، دو عامل مهم برای موفقیت نشر می‌تواند به حساب آید. امید است که جامعهٔ موسیقی با حمایت از چنین رویکردهای فرهنگی، قدر‌دان متخصصینِ این حوزه باشد و این اولین قدم تبدیل به گامهای استواری برای جامعهٔ تولید کنندگان آثار شنیداری در سالهای آینده شود. بدیهی ست تا خودمان برای خودمان به احترام به پا نخیزیم، دیگران به تشویقمان قد راست نخواهند کرد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “یادداشتی برای معرفیِ‌بهترین تهیه کننده موسیقی در جهان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید