آخرین خبر

فراخوان مسابقه عکس نهمین جشنواره موسیقی نواحی منتشر شد

آوای ایرانیان: دبیرخانه نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران فراخوان شرکت هنرمندان در بخش عکس این دوره را با موضوع «شادمانه‌های موسیقی نواحی ایران» منتشر کرد.

به گزارش آوای ایرانیان ، دبیرخانه جشنواره موسیقی نواحی ایران با انتشار فراخوانی از تمامی هنرمندان و عکاسان برای شرکت در بخش عکس این دوره از جشنواره دعوت کرد.

در متن فراخوان بخش مسابقه عکس نهمین جشنواره موسیقی نواحی آمده است:

بخش عمده‌ای از موسیقی نواحی ایران، شادمانه‌هایی است که به مناسبت‌های ملی، مذهبی، آیینی، فرهنگی ، جشن و شادی در مناطق گوناگون ایران با حرکات و پایکوبی‌های بومی انجام می‌شود و در کنار شادی و سرور در آواها و نواها، در چهره‌ها و حرکات، لباس و رنگ‌ها و… نیز این شادها تجلی بارزی دارد.

 با توجه به اهمیت شادمانه‌ها در موسیقی مقامی – نواحی ایران و اهمیت و قابلیت عکس به عنوان هنری که در ثبت و ماندگاری تصاویر آیین‌ها و معرفی و شناساندن بیشتر آنها نقش موثری دارد. در این راستا نهمین جشنواره موسیقی نواحی، «مسابقه عکس شادمانه های ایران» را برگزار می‌کند.

موضوع عکس‌ها:

شادی و سرور در موسیقی مناطق و نواحی ایران و حرکات و پایکوبی‌های بومی و محلی

مقررات جشنواره

شرکت در این جشنواره برای همه عکاسان آماتور و حرفه‌ای آزاد است و محدودیت سنی وجود ندارد.

هر عکاس می‌تواند حداکثر سه تک عکس به نشانی پست الکترونیک musicofficepr@gmail.com ارسال کند.

دریافت آثار فقط از طریق پست الکترونیک اعلام شده از سوی ستاد جشنواره امکان‌پذیر است.

شرکت کنندگان می‌بایست عکس‌ها را به همراه  یک برگ فتوکپی شناسنامه یا کارت ملی و نشانی کامل و شماره تماس ارسال کنند.

دبیرخانه جشنواره از پذیرش آثار بر روی دیسک، فلش مموری و  یا هر صورت دیگر معذور است.

عکس‌ها می‌بایست با فرمت Jpeg در اندازه ضلع کوچک حداقل ۱۸۰۰ پیکسل و حداکثر حجم فایل ۱۰ مگابایت باشد.

عکس‌های ارسالی، نباید دارای امضای عکاس، پاسپارتو، قاب، تاریخ، واترمارک، لوگو یا هرگونه نشانه‌های تصویری باشند.

پس از پایام مرحله ارزیابی و انتخاب، آثار بر روی صفحه اینستاگرام بخش مسابقه عکس جشنواره با عنوان shadmaneha قرار خواهد گرفت. همچنین عکاسان منتخب می‌بایست فایل اصلی عکس را (بدون ویرایش) برای چاپ و نمایشگاه در موزه باغ هرندی ارسال کنند.  بدیهی است عدم تحویل فایل اصلی، منجر به حذف عکس از جشنواره می‌شود.

درصورت راهیابی عکس به بخش نمایشگاه چنانچه اثر به ویرایش حرفه ای نیاز داشته باشد از روی فایل اصلی و با اجازه مالک اثر، پردازش تصویر بدون خدشه دار کردن ماهیت اسنادی عکس و کادر ارائه شده صورت می‌پذیرد.

تمام ‌عکس‌ها باید دارای عنوان باشند. این در حالی است که شرکت‌کننده در مسابقه به عنوان عکاس و مالک اثر شناخته می‌شود و مسوولیت هرگونه دعوی در باب مالکیت اثر از عهده جشنواره خارج است.  ضمن اینکه مسوولیت حقوقی- کیفری و مدنی ناشی از هرگونه کپی برداری توسط عکاس بر عهده وی است.

برگزار‌کننده حق استفاده از عکس‌های پذیرفته شده را برای چاپ در کتاب، بروشور یا انتشارات مربوط به جشنواره، با ذکر نام عکاس برای خود محفوظ می‌دارد.

ارسال آثار به معنای پذیرش تمامی مقررات مسابقه بوده و تصمیم‌گیری درمورد مسائل پیش‌بینی نشده به عهده برگزارکننده است.

جوایز

جشنواره در بخش اصلی سه برگزیده خواهد داشت که به هر یک برگزیدگان تقدیرنامه و مبلغ  پنج میلیون ریال جایزه نقدی تعلق خواهد گرفت.

تقویم مسابقه

مهلت ارسال آثار: ۱۵ آذر ماه ۱۳۹۴

انتخاب آثار: ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۴

 معرفی برگزیدگان: مراسم اختتامیه جشنواره

بر اساس این گزارش، نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با اهداف حفظ و انتقال ویژگی های آیینی موسیقی نواحی ایران به آیندگان، پاسداری از نغمات قدیمی و مواریث معنوی و سجایای برین نهفته در این موسیقی و فراهم سازی بستر مناسب برای به دست آوردن بازمانده های موجود و احیای انواع فرم های اجرایی موسیقی نواحی ایران، همزمان با فرا رسیدن ایام میلاد فرخنده حضرت محمد (ص)، امام جعفرصادق (ع) و هفته وحدت از چهارم تا هفتم دی به دبیری ایرج نعیمایی در کرمان برگزار می‌شود.

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “فراخوان مسابقه عکس نهمین جشنواره موسیقی نواحی منتشر شد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید