آخرین خبر

انتقاد افتخاری از حضور خواننده جوان با بادیگارد روی استیج

آوای ایرانیان:برنامه تلویزیونی “نقد موسیقی” ساعتی پیش با حضور علیرضا افتخاری، دکتر مسعود کوثری(محقق و استاد دانشگاه) و دکتر پیروز ارجمند روی آنتن شبکه چهارم سیما رفت.

به گزارش آوای ایرانیان،در برنامه تلویزیونی “نقد موسیقی” علیرضا افتخاری، دکتر مسعود کوثری(محقق و استاددانشگاه) و دکتر پیروز ارجمند(کارشناس، مجری) در خصوص وضعیت فعلی موسیقی ایرانی و ترویج آن در میان جوانان صحبت کردند.

کوثری

 

دکتر مسعود کوثری: محقق و استاد دانشگاه در این برنامه گفت: فضای جامعه متکثر شده و بطوری که در جاهای مختلف نیاز به گوش دادن موسیقی های مختلف داریم و در این شرایط است که اهمیت نوع موسیقی که می خواهیم گوش فرادهیم برایمان دوچندان میشود.

 • در حال حاضر شرایط  موسیقی کشور طوری رقم خورده است که مخاطبان بنا به دلایل متعددی حوصله گوش دادن موسیقی بالای ۳ دقیقه را ندارند و انگار همه به دنبال صرفه جویی در زمان هستند.

 • اساتیدی موسیقی ایرانی مثل استاد تاج از روحیه درویشی بالایی برخوردار بوده ا ند که باید جوانان را با حوصله خاصی با فضای موسیقی ایرانی آشنا کرد.

 • در اینکه باید احیای موسیقی ایرانی صورت گیرد شکی در آن نیست اما اگر بخواهیم موسیقی مان پیشرفت کند باید نقد اصولی صورت گیرد در حوزه موسیقی و در همین راستا ما به تولید بیشتر در حوزه موسیقی ایرانی نیاز داریم تا بتوانیم با دست پر مردم را از موسیقی ایرانی تغذیه کنیم تولیدات خوب در حوزه موسیقی در سال های اخیر  موجود است اما بواقع  کم است.

یییییی

 

 

 

 

علیرضا افتخاری، خواننده موسیقی ایرانی در برنامه نقد موسیقی گفت:  من از مردم خواهش میکنم، مردم موسیقی را صرفا برای رای رفع خستگی خود گوش کنند و موسیقی را به وقت خودش با برنامه ریزی گوش کنیم که با این اقدام به بموسیقی و هنرمندان آن احترام بگذاریم و از سوی دیگر لطفا در ماشین صرفا برای وقت تلف کردن و گذر زمان موسیقی ایرانی را گوش نکنیم.

 • موسیقی ایرانی به روح و روان انسان ها آسایش و آرامش هدیه میدهد و در انسان با موسیقی ایرانی غم و اندوه خود را فراموش میکنید و به خداوند نزدیکتر میشوند و به خودشناسی می رسید زیرا معتقدم نت های موسیقی ایرانی،  آسمانی است.

 • متاسفانه ساز های غیر ایرانی در هنگام  ضبط آثار موسیقی ایرانی به وفور این روزها دیده میشود که این مسئله به بدنه اصلی موسیقی ایرانی به لحاظ شنیداری آسیب وارد میکند.

 • متاسفانه خبری در رسانه ها خواندم  و مشاهده کردم خواننده ای جوان با بادیگارد روی استیج حاضر میشود بلکه اسکورت خواننده موسیقی “عشق مردم” است و نباید اسکورت همراه اش باشد.

سس

 

 

دکتر پیروز ارجمند، که به عنوان کارشناس و مجری در برنامه  “نقد موسیقی” حضور داشت در این برنامه گفت: هنرمندف معاصر زمانه خویش است همانطور که حافظ در زمان خویش نوگرا بود و هنرمند باید بر طبق ابزار خویش نوگرا باشد.

در پایان این برنامه بخشی از یک آثار ماهورپ شنیده نشده که علیرضا افتخاری سالها پیش با جلیل شهناز ضبط کرده بود برای اولین بار در این برنامه شنیده شد.

 

 

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

2 دیدگاه در “انتقاد افتخاری از حضور خواننده جوان با بادیگارد روی استیج”

 1. رها گفت:

  حداقل کلمه ای که قبل از اسم این اسطوره بیهمتا میتوان بکار برد کلمه استاد است واقعا جسارت در حق ای ن استاد بی بدیل تا به کی؟؟؟؟؟

 2. مصطفی گفت:

  ای کاش در موسیقی اصیل تصنیف وجود نداشت تا استاد افتخاری مجبور میشد فقط اواز بخواند ان موقع معلوم میشد که چه پهلوان اوازیه این مرد
  واقعا منحصر به فردترین تحریرهای شش دونگ که بجز استاد ایرج تا حدودی دیگر از هیچ خوانندهای نشنیدم و صددرصد معتقدم درحال حاضر تنها کسیه که میتونه اواز قدما رو زنده کنه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید