آخرین خبر

نوازنده های ایرانی در مستر کلاس ارکستر جوانان جهان

به گزارش آوای ایرانیان، در راستای تفاهم نامه فی مابین بنیاد فرهنگی هنری رودکی و ارکستر جوانان جهان در ایتالیا که در ادامه دیدارهای چند ماهه گذشته مدیر عامل بنیاد رودکی با سفیر ایتالیا و رایزن فرهنگی ایتالیا در ایران منعقد شده است، با تصمیم شورای هنری ارکسترها ۱۲ نفر از نوازنده های ایرانی از تاریخ۱۸/۳/۹۵ تا ۲۳/۳/۹۵ جهت شرکت در مستر کلاسها و سمینارهای آموزشی به کشور ایتالیا سفر کرده اند.

این ۱۲ نفر نوازنده ایرانی پس از دریافت قطعات از سوی ارکستر جوانان جهان به آماده سازی آنها در قالب گروه های کوارتت زهی شامل: نوید شعبان زاده و آرش اسد نژاد (ویولن) ماکان خویی نژاد( ویولن سل) و دانیال اسدی راد (ویولا)؛ تریو بادی برنجی شامل: سیامک کریم پور (ترومبون) علی ضرابی و مهسا خطیب زاده ( ترومپت)؛ کوئینتت بادی چوبی شامل: امیر حسین محمدیان( فاگوت) مه سیما فلاحی ( فلوت) نازنین احمد زاده(اوبوا) مینلی دانیلیان (کلارینت) و فاطمه یوسفی نژاد (هورن) پرداختند.

در مستر کلاس ها و سمینارهایی که در سالن کنسرواتوار سیسیلیا و دانشگاه ساپینزا شهر رم برگزار شد، “ماسترو آنجلو” به عنوان استاد سازهای بادی چوبی، “دانیلو ری کاتو” استاد سازهای بادی برنجی و “دامیانوجورانا” استاد سازهای زهی حضور داشتند.

نوازندگان ایرانی روز ۲۲ خرداد ساعت ۸ شب در سالن کنسرواتوار سیسلیا، در قالب کنسرت پژوهشی به روی صحنه می روند که در این اجرا رایزنان فرهنگی ایران در ایتالیا و روئسا و اساتید کنسرواتور حضور خواهند داشت.

در ادامه اجرای این تفاهم نامه، ۴۵ نوازنده ایتالیایی جهت برگزاری کنسرت در مرداد ماه به ایران سفر می کنند و کنسرتی را طی ۳ شب برگزار می کنندکه در شب اول با هنر نمایی رهبر ایتالیایی برگزار خواهد شد.

در شب دوم اجرا این کنسرت در بخش اول به رهبری رهبر ایتالیایی و و در بخش دوم به رهبری رهبرایرانی و با اجرای قطعات کلاسیک برگزار خواهد شد. همچنین در شب سوم نیز کنسرت در دو بخش برگزار خواهد شد و در بخش دوم رهبر ایرانی قطعات موسیقی ملی را اجرا خواهد کرد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “نوازنده های ایرانی در مستر کلاس ارکستر جوانان جهان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید