آخرین خبر

امیر عشیری درگذشت

امیر عشیری نویسنده و روزنامه‌نگار پیشکسوت در سن ۹۲ سالگی در سکوت خبری از دنیا رفت و به خاک سپرده شد.

امیر عشیری

پوران کاوه – شاعر – درباره درگذشت این نویسنده به خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا گفت: امیر عشیری پنج‌شنبه (۲۷ خرداد) فوت کرد و جمعه (۲۸ خرداد) در بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

به گفته او، عشیری حدود دو ماه پیش در پی زمین خوردن دچار شکستگی پا می‌شود و تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد. به دلیل وخامت حالش دوباره جراحی می‌شود و روز پنج‌شنبه به خاطر ایست قلبی از دنیا می‌رود.

مراسم ترحیم امیر عشیری قرار است روز دوشنبه (۳۱ خردادماه) از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۶ در مسجد حجت بن الحسن العسکری (عج) واقع در خیابان سهروردی شمالی برگزار شود.

در معرفی امیر عشیری عنوان شده است: امیر عشیری زاده سال ۱۳۰۳ بود. از او به عنوان پایه‌گذار ادبیات پلیسی در ایران نام برده می‌شود. او همچنین در موضوعات تاریخی می‌نوشت. امیر عشیری گاهی هم‌زمان در دو، سه مجله پاورقی‌های شبه جنایی – پلیسی و جاسوسی منتشر می‌کرد و طرفداران خاص خود را داشت. نخستین اثر او در سال ۱۳۲۸ به صورت پاورقی در مجله «آسیای جوان» چاپ شد. او همچنین در «اطلاعات هفتگی» و «تهران مصور» می‌نوشت. محمدعلی جمالزاده پس از خواندن کتاب «سیاه‌خان»، او را “الکساندر دوما”ی ایران می‌نامد.

عشیری بیش از ۵۰ عنوان داستان نوشته‌ است که برخی از آن‌ها این عنوان‌ها هستند: اعدام یک جوان ایرانی در آلمان، جای پای شیطان، تصویر قاتل، لبخند در مراسم تدفین، جاسوس دو بار می‌میرد، معبد عاج، پرتگاه، دیوار اقیانوس، قطار نیمه‌شب، سحرگاهی خونین، شب‌زنده‌داران و قلعه قهقهه.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “امیر عشیری درگذشت”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید