آخرین خبر

اجرای پروژه «موسیقی ایران از گذشته تا امروز» در فستیوال اپرتو

آوای ایرانیان: مرحله اجرایی پروژه «موسیقی ایران از گذشته تا امروز» از ۲۶ مهر ماه امسال در فستیوال اپرتو در رجوامیلیای کشور ایتالیا آغاز می شود.

به گزارش آوای ایرانیان، به دنبال حضور آهنگسازان ایرانی در شصتمین بینال موسیقی ونیز و اجرای پروژه «موسیقی ایران از گذشته تا امروز» در این رویداد هنری، این پروژه موسیقایی ۲۶ مهرماه در فستیوال اپرتو در رجواِمیلیای ایتالیا نیز اجرا می‌شود.

مهدی خیامی آهنگساز درباره این اجرا گفت: بعد از قطعی شدن حضور ایران در شصمین بینال موسیقی ونیز، پروژه «موسیقی ایران از گذشته تا امروز» برای فستیوال اپرتو نیز ارسال شد که با استقبال هیات هنری این فستیوال در برنامه امسال جا گرفت و بدین ترتیب این کنسرت یک روز بعد از اتمام بینال ونیز در تاریخ ۲۶ مهرماه در شهر رجواِمیلیا برگزار خواهد شد.

این آهنگساز درخصوص پروژه موسیقایی مذکور اظها ر کرد: در این کنسرت قطعه «نقطه‌ای بود و دگر هیچ نبود» اثر کارن کیهانی برای سنتور و آنسامبل، قطعه «صبا» اثر علیرضا فرهنگ برای تار و آنسامبل و قطعه «کنسرتو کمانچه» اثر بنده برای کمانچه و آنسامبل، توسط دیوِرتیمنتو آنسامبل ایتالیا که یکی از قدیمی ترین و با سابقه ترین آنسامبل های موسیقی معاصر اروپاست به رهبری سندرو گُرلی اجرا می‌شود در اجرای این سه اثر، سامان صمیمی سولیست کمانچه، میلاد محمدی سولیست تار و کارن کیهانی به عنوان سولیست سنتور در ارکستر حضور خواهند داشت.

خیامی گفت : بخش دیگر این پروژه موسیقایی به اجرای موسیقی دستگاهی ایران اختصاص دارد که توسط گروه موسیقی «مهرآیین» متشکل از سامان صمیمی نوازنده کمانچه، میلاد محمدی نوازنده تار، محمدرضا رییسی نوازنده سازهای کوبه‌ای و کارن کیهانی نوازنده سنتور و سرپرست، اجرا خواهد شد.

موسیقی ایران برای اولین بار و با گذشت ۸۶ سال از برگزاری بینال ونیز در این رویداد هنری حضور می یابد که ماحصل این اتفاق ، راه یابی موسیقی ایران به فستیوال اپرتو ایتالیا نیز بوده است.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “اجرای پروژه «موسیقی ایران از گذشته تا امروز» در فستیوال اپرتو”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید