مرگ بازیگر «ساعت خمرگ بازیگر «ساعت خوش» در اوج فقر و تنگدستی

مرگ بازیگر «ساعت خوش» در اوج فقر و تنگدستی

آوای ایرانیان: در حالی که در روزهای اخیر بخش عمده مدیران دولتی و صنفی سینما گردهم آمده اند برای تشییع عباس کیارستمی کارگردان ایرانی، ایرج خدری بازیگر “ساعت خوش” در اوج نداری درگذشت.

kh3خدری که زمانی به بازی بسکتبال می پرداخت و از اوایل دهه ۷۰ پایش به سینما و تلویزیون هم باز شده و به واسطه فیزیکش تجربه همکاری با کارگردانان مختلف را از سر گذرانده بر اثر بروز یک حادثه دچار تنگنای اقتصادی شده و در سالهای اخیر در میدان امام حسین(ع) دستفروشی می کرد.

خدری در اثر آسیب دیدگی جسمی و آن هم حین یک بازی بسکتبال در لیگ ایران دچار ضایعه نخاعی شده و اسفناکتر اینکه تشخیص نادرست پزشک فدراسیون بسکتبال باعث جدی نگرفتن این ضایعه و در نهایت معلولیت وی شد.

خدری قبل از زمین گیر شدن، تجربه ایفای نقش در آثاری نظیر “دایان باخ”، “دمرل” و “من زمین را دوست دارم” را داشت و به جز “ساعت خوش” در تلویزیون هم سابقه بازی در “خوش غیرت” و “اُ.مثبت” را داشت.

از ایرج خدری یک فرزند پسر و یک فرزند دختر و همسری مبتلا به ام.اس به جا مانده است؛ بازماندگانی که خدری با دستفروشی خرج زندگی آنها را درمی آورد و حالا مشخص نیست با مرگ وی چه کسی به فریاد آنها خواهد رسید.

خدری سال قبل در گفتگویی با سینماژورنال درباره اوضاع زندگیش گفته بود: «هیچ کدام از کارگردانانی که برایشان بازی کردم حتی حالم را هم نپرسیدند. هیچ کدام از مدیران مملکتی به من کمک نکردند… هیچ کس مرا به بازی نگرفت جز احسان حدادی که چند بار به ملاقاتم آمد.»

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

یک دیدگاه در “مرگ بازیگر «ساعت خمرگ بازیگر «ساعت خوش» در اوج فقر و تنگدستی”

  1. ناشناس گفت:

    واقعا جای تآسف دارد که اینگونه مردمان در فقر و بی توجهی از مسیولین و وستان و آشنایان دچار فلاکت و در اخر به هلاک شدن برسند … ایرا نیها فقط ادعا دارند بی صفت تر از خودشون کسی نیست بی مهرو محبت و مغرور .. خدانکنه هیچ ایرانی به پست ومقامی برسه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید