آخرین خبر

انرژی های مردم، من را از بیهوشی نجات داد/ به چاوشی رای میدهم

بهنام صفوی در “دوباره گوش کن”:
انرژی های مردم، من را از بیهوشی نجات داد
به “کاشکی” محسن چاوشی رای میدهم
سالن حرفه ای کنسرت نداریم
۵۰ درصد مخاطبان کنسرتها، تحت تاثیر یک موج آنی به کنسرت می آیند

به گزارش روابط عمومی برنامه “دوباره گوش کن”، جدیدترین قسمت برنامه موسیقایی “دوباره گوش کن” شب گذشته  با حضور بهنام صفوی، خواننده مطرح موسیقی پاپ  و یکی از گزینه های نظرسنجی مردمی برترین قطعه موسیقی در وصف امام رضا(ع)  روی آنتن شبکه نسیم رفت.
بهنام صفوی در ابتدای برنامه “دوباره گوش کن” گفت: قبل از اینکه بخواهم در خصوص موسیقی حرف برنم دوست دارم درباره برکاتی که ابتلای من به بیماری که به  آن دست و پنجه نرم میکنم برای زندگی شخصی من داشت، نکاتی را عرض کنم.
وی گفت: پس از اینکه به این بیماری سخت مبتلا شدم، به خوبی  یک موضوعی که تا پیش از این به عنوان یک شعار برایم معنا داشت، رنگ زیبای واقعیت به خود گرفت و آن هم این است که چقدر فرصت زندگی کم است وچرا آنطور که باید با یکدیگر مهربان نیستیم، دوست دارم یکبار با قاطعیت این جمله را خیلی ها به عنوان یک شعار مطرح میکنند بگویم که زندگی ارزش نامهربانی را ندارد .
وی ادامه داد: من در تنگنای مبارزه با بیماری ام به مفهوم “دعا” نیز  بسیار ایمان آوردم و این انرژی هایی که مردم در طول درمانم برای من میفرستادند را به خوبی حس میکردم و همین انرژی ها بود که من را از بیهوشی کامل بلند کردم.
این خواننده در پاسخ به این پرسش که در میان گزینه های نظرسنجی مردمی برترین قطعه موسیقی در وصف امام رضا(ع) به چه کسی رای میدهد گفت: مسلما همه گزینه های مطرح شده از بهترین های موسیقی پاپ هستند اما من اگر بخواهم رای بدهم به آهنگ “کاشکی” محسن چاوشی رای خواهم داد.
صفوی در ادامه این گفتگو در خصوص مهم ترین مشکلات موسیقی پاپ ایران گفت:  متاسفانه هنوز یک سالن حرفه ای برای اجرای موسیقی در کشور نداریم و تنها سالن استاندارد کشور سالن تالار قدیمی و فرسوده تالار وحدت است که در این سالن هم هیچگاه موسیقی پاپ اجازه اجرا پیدا نمیکند.
وی تصریح کرد: از سوی دیگر  تنها سالنی که تا حدودی از شرایط مناسبی برای اجراهای خواننده های پاپ برخوردار است، سالن میلاد  مرکز همایش های تهران است که این سالن هم با توجه به تعداد بالای خواننده‌های کنسرت‌گذار پاسخگو نخواهد بود.
وی ادامه داد: به نطر بنده فرهنگ کنسرت رفتن ما نسبت به خیلی کشورهای صاحب موسیقی عقب تر است اما نگرشی که مسئولین ما نسبت به برگزاری کنسرتها دارند شاید در نگاه اول اصولی باشد اما به خاطر مشکلات و کمبودهای عدیده به شکل ایده آل اجرا نیشود.
صفوی اضافه کرد: به نظر من مخاطبان کنسرتهای پاپ به سه دسته عمده تقسیم میشوند، دسته اول که از طرفداران خواننده هستند و صرفا به خاطر خواننده  مورد علاقه خود به کنسرت می آیند و این گروه در بهترین حالت ۲۰ درصد سالن ها را پر میکنند اما گروه دوم کسانی هستند که مخاطبان ثابت کنسرتها محسوب می‌شوند و آنچنان برایشان تفاوتی ندارد که خواننده چه کسی است که این گروه هم حدود ۳۰ دردصد مخاطبان را شامل میشوند، اما گروه سوم که معمولا ۵۰ درصد سالن را به خود اختصاص میدهند بر اساس یک “موج” که تحت تاثیر یک یا دو آهنگ هیت شکل گرفته است خود را به سالن های کنسرت میرسانند.
وی در ادامه تاکید کرد: اغلب ریزش مخاطبان کنسرت نیز مربوط به گروه سوم مخاطبان است زیرا این گروه پس از تماشای آن یکی دو قطعه محبوبشان در اجراهای بعدی خواننده معمولا اتفاق جدیدی را مشاهده نمیکنند.
این خواننده در پایان گفت: شاید تا۱۰ سال پیش مردم وقتی نوازنده ه را روی استیج میدیدند کلی ذوق میکردند اما  الان شرایط خیلی فرق کرده است و مردم برای تماشای اتفاقات خاص و جالب به کنسرت ها می آیند.
گفتنی است؛ برنامه موسیقایی دوباره گوش کن، ساعت ۲۲ روزهای یکشنبه، سه شنبه و جمعه روی آنتن شبکه نسیم می‌رود.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “انرژی های مردم، من را از بیهوشی نجات داد/ به چاوشی رای میدهم”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

برنامه کنسرت ها

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید