آخرین خبر

رونمایی از تابلوی آخرین ساعات زندگی امام حسین(ع) + عکس

خبرگزاری فارس: تابلوی آخرین ساعات زندگی امام حسین(ع) رونمایی شد

آوای ایرانیان: تابلوی «عرش بر زمین افتاد» با موضوع آخرین ساعات زندگی امام حسین(ع) اثر «حسن روح‌الامین» طی مراسمی در موزه‌ هنر‌های معاصر رونمایی شد.

 به گزارش آوای ایرانیان، تازه‌ترین اثر نقاشی حسن روح‌الامین با عنوان «عرش بر زمین افتاد» که بیانگر آخرین ساعات زندگی سید‌الشهدا(ع) است، امروز در موزه هنرهای معاصر تهران رونمایی شد.

بنابر این گزارش؛ مجید ملانوروزی رئیس موزه هنرهای معاصر تهران، حسین رجبی دوانی پژوهشگر تاریخ اسلام، مادر شهید مدافع حرم امیر سیاوشی، سیدمسعود شجاعی طباطبایی، آریا‌ پور‌عظیمی و امیرحسین مدرس در این مراسم حضور داشتند.

این اثر در ابعاد سه در چهار متر و با تکنیک رنگ روغن روی بوم خلق شده است. در این اثر نقاشی که در مدت ۷ ماه به اتمام رسیده است، افراد و شخصیت‌های بسیاری دیده می‌شوند که هر کدام نماینده یک قشر از انسان‌های جامعه هستند.

همزمان و در کنار رونمایی از اثر «عرش بر زمین افتاد» تعداد ۹ اثر نقاشی عاشورایی از این هنرمند با عنوان‌های؛ «قاهرالعدو»، «آخرین سرباز لشگر»، «علی‌اکبر(ع)»، «ویرانه‌ی شام»، «اول مظلوم»، «شیرین‌تر از عسل»، «علقمه»، «آتش پرستارم شده» و «آیا تو برادر منی»، در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفت.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “رونمایی از تابلوی آخرین ساعات زندگی امام حسین(ع) + عکس”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید