آخرین خبر

پرتره مشاهیر موسیقی ایران در نگارخانه “آمل” + عکس

آوای ایرانیان: نمایشگاه آثار «پرنیان موحدنیا»، با عنوان نمایشگاه نقاشی «رنگ و روغن و طراحی»، به یاد استاد «احمد زابلی» در «نگار خانه» آمل در جریان می باشد که در این کوشش هنری، چهره چند تن از مشاهیر موسیقی ایران نیز در ابعادی بزرگ در فضای نمایشگاه به نمایش در آمده که از این آثار می توان به پرتره نگاری چهره هنرمندانی چون استاد «محمدرضا شجریان» و استاد فقید «پرویز مشکاتیان» اشاره کرد.

«پرنیان موحدنیا» به یاد استاد فقید خود «احمد زابلی» اقدام به برپایی نمایشگاهی از آثار نقاشی خود و هنرجویانش کرده که از روز پنج شنبه، ۱۸ آذر ماه سال جاری افتتاح و تا ۲۱ آذرماه (ساعت ۱۷الی ۲۰) ادامه خواهد داشت.

این هنرمند درباره ی «احمد زابلی» که نمایشگاه اش را به یاد ایشان برگزار می کند، چنین می گوید: «استاد زابلی هم معلم اخلاق بودند و هم استاد چیره دست. همه دوستداران ایشان می دانند که حقیقتا انسان بی رنگ و بی پیرایه ای بودند. خیلی طبع شوخ و شادی داشتند و اکثرا در کلاس با زبان محلی و طنز گونه سخن می گفتند. یادشان همیشه در قلب ما جاریست.»

مرضیه جلالی، غزل کلانتری، ملیکا خسروی، وارنا درزی، ملیکا رحمتی، آیدا محسنی، سارا نعمتی، پانیذ خیری، ملیکا بیات، روجا حیدری، دنیا حق گو، هانیه باقری، ترنم رفیعی، خدیجه بخشی و میثم هرمز، هنرجویان این هنرمند در رده ی بزرگسالان و امیر علی شیرازی ایرانی، فاطمه زهرا مهدی زاده و فاطمه زهرا ابراهیم نژاد هنرمندان و هنرجویان در بخش نقاشی کودکان، آثار خود را در این نمایشگاه عرضه داشته اند.

شایان ذکر است که «پرنیان موحدنیا»، متولد آمل و کارشناس مدیریت می باشد. وی از کودکی به هنر نقاشی علاقه مند بوده و طراحی از اشکال و چهره را به صورت خود آموز فرا گرفته است. پس از مدتی برادرش «محمد موحدنیا» که نوازنده شناخته شده ساز سنتور است او را با هنرمند فرهیخته زنده یاد استاد «احمد زابلی» آشنا کرده و از آن پس تا مدت ۲ سال در محضر آن هنرمند رنگ و روغن را فرا گرفته است.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “پرتره مشاهیر موسیقی ایران در نگارخانه “آمل” + عکس”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید