آخرین خبر

آغاز تور کنسرت‌های ارکستر سمفونیک و ملی از بوشهر

آوای ایرانیان: علی اکبر صفی‌پور گفت: بنیاد رودکی تور اجرای استانی این ارکسترها را در دستور کار خود قرار داده است؛ در همین راستا ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی ۵ اجرا در استان‌های بوشهر و خوزستان روی صحنه می‌برد.

 به گزارش آوای ایرانیان، علی اکبر صفی پور مدیرعامل بنیاد رودکی با اعلام این خبر گفت: یکی از برنامه‌های دولت تدبیر و امید در حوزه موسیقی احیای ارکسترهای ملی و سمفونیک به عنوان نماد موسیقی فاخر بوده است. خوشبختانه از چند ماه پیش علاقه مندان موسیقی فاخر در تهران شاهد اجراهای موفق ارکستر سمفونیک و ملی به شکل جداگانه و یا با مشارکت ارکسترهای بین المللی بوده اند. که از جمله آنها می توان به اجرای ارکستر فستیوال پوچینی ایتالیا و ارکستر سمفونیک تهران و هم چنین اجرای ارکستر ملی با خوانندگی علیرضا افتخاری در سی و دومین جشنواره موسیقی فجر اشاره کرد.

مدیر عامل بنیاد رودکی درباره برنامه های دیگر بنیاد برای ارکسترهای ملی و سمفونیک تصریح کرد: در ادامه سیاست های ارکسترها، یکی از اهداف بنیاد رودکی که وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی هم به آن تاکید ویژه داشته اند توسعه فعالیت های هنری و ایجاد فرصت مناسب برای علاقه مندان به موسیقی در سایر استان ها برای بهره گیری از این هنر است. به همین منظور بنیاد رودکی تور اجرای استانی این ارکسترها را در دستور کار خود قرار داده است.

وی درباره جزئیات این تور تشریح کرد: در همین راستا، ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی ۵ اجرا در استان های بوشهر و خوزستان به روی صحنه می برد تا علاقه مندان به موسیقی فاخر فرصت استفاده از این موقعیت کم نظیر را پیدا کنند.

صفی پور در پایان از مدیران کل فرهنگ و ارشاد و کلیه مدیران استانی بوشهر و خوزستان که در اجرای هرچه بهتر این برنامه ها مساعدت کرند، تشکر ویژه کرد.  ارکستر سمفونیک تهران در اولین اجرای خود در تاریخ دهم بهمن ۹۵ در شهر عسلویه به روی صحنه می رود و به ترتیب در تاریخ های یازدهم و دوازدهم بهمن ۹۵ در شهر بوشهر، سیزدهم بهمن ۹۵ در شهر اهواز و در آخرین روز از اجرا چهاردهم بهمن ۹۵ در منطقه آزاد اروند به اجرای برنامه می پردازد.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “آغاز تور کنسرت‌های ارکستر سمفونیک و ملی از بوشهر”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید