آخرین خبر

سال گذشته چند کنسرت در بوشهر برگزار شد؟

آوای ایرانیان: حمیده ماحوزی گفت: استان بوشهر در سال گذشته رکورد اجرای صحنه‌ای موسیقی را با ۳۰۰ اجرا از آن خود کرد و فکر می‌کنم در سال ۹۵ هم به همین شکل است. این نشان می‌دهد که زمینه کار در حوزه موسیقی در بوشهر فراهم است.

به گزارش آوای ایرانیان، حمیده ماحوزی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به اجرای ارکستر سمفونیک در این شهر گفت: خوشحالم که بنیاد رودکی و ارکستر سمفونیک تهران زحمت چنین برنامه‌هایی را برعهده گرفتند و همچنین خوشحالم که اولین اجراها در استان بوشهر و از مرز خلیج فارس انجام گرفت با توجه به قطعه «خلیج همیشگی فارس»، همان‌طور که می‌دانید استان بوشهر طولانی‌ترین مرز ایران را با خلیج فارس دارد و حضور ارکستر سمفونیک که یکی از گروه‌های اجرای موسیقی فاخر در ایران است در چنین موقعیتی برای ما ارزشمند بود.

وی درباره نحوه اجرایی شدن اجرا در استان بوشهر گفت: با صحبت‌هایی که با دکتر صفی‌پور، مدیر محترم عامل بنیاد رودکی داشتیم برای حضور ارکستر سمفونیک در بوشهر، خوشبختانه برنامه‌ها به شکل مناسبی به سرانجام رسید و این اتفاق افتاد و ارکستر سمفونیک ابتدا در عسلویه و بعد در بوشهر به روی صحنه رفت. اصالت و تبحری که نوازندگان ارکستر سمفونیک در اجرای موسیقی دارند، قطعاً در استانی که مهد موسیقی است و از دیرباز مردمش با آن عجین بوده‌اند می‌تواند تاثیر مثبتی بگذارد.

مدیر کل ارشاد بوشهر درباره میزان مشارکت در اجرای موسیقی در بوشهر توضیح داد: استان بوشهر در سال ۹۴ رکورد اجرای صحنه‌ای موسیقی را با ۳۰۰ اجرا از آن خود کرد و فکر می‌کنم در سال ۹۵ هم به همین حد هست. این نشان می‌دهد که زمینه کار در حوزه موسیقی در استان بوشهر فراهم است و حضور چنین گروه‌هایی که به نوعی با موسیقی فاخر پیوند دارند می‌تواند روی علاقه‌مندان و فعالان عرصه موسیقی هم تاثیر بسزایی داشته باشد.

ماحوزی در پایان با اشاره به علاقه برای حضور ارکسترهای فاخر نظیر ارکستر ملی در بوشهر گفت: با توجه به علاقه‌مندی مردم در این حوزه بازهم تلاش می‌کنیم که چنین فرصت‌هایی را فراهم کنیم تا  عزیزان را با شرایط بهتری به اینجا دعوت ‌کنیم و قطعاً حضور چنین گروه‌هایی باعث آشنایی هرچه بیشتر مردم با موسیقی فاخر می‌شود.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “سال گذشته چند کنسرت در بوشهر برگزار شد؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید