آخرین خبر

نقاشی‌های هیتلر را ارزان خریدند + عکس

آوای ایرانیان: چهار نقاشی از «آدولف هیتلر» که پیش‌بینی می‌شد با قیمت‌های گزافی به فروش برسند، بسیار پایین‌تر از آنچه تصور می‌شد چوب حراج خوردند.

هیتلر

 

به گزارش آوای ایرانیان، «هندوستان تایمز» نوشت: چهار نقاشی که امضای «آ. هیتلر» پای آن‌ها حک شده و ارزش هریک بین پنج تا هفت هزار پوند تخمین زده شده بود، در کل به قیمت هفت‌هزار و ۵۰۰ پوند خریداری شدند.

این نقاشی‌ها که اوایل دهه ۱۹۹۰ کشیده شده‌اند، منظره‌ای روستایی، یک بوته گل وحشی، دروازه شهری در اتریش و منظره طبیعت بی‌جانی از یک ساعت، میوه و تعدادی گل را نشان می‌دهند. آثار نقاشی منتسب به «هیتلر» به قیمت ۱۶۰۰، ۱۵۰۰، ۲۴۰۰ و ۲۰۰۰ پوند در حراجی «مولاکس» انگلیس به فروش رسیدند.

در این حراجی تابلوی امضانشده‌ای هم از «هیتلر» عرضه شده بود که قبر «گلی راوبال» ـ خوهرزاده ناتنی این دیکتاتور آلمانی ـ را به تصویر کشیده است. این نقاشی بدون خریدار باقی ماند.

«بن جونز» مشاور حراجی «مولاکس» در این‌باره گفت: ما در حراج‌های قبلی هم آثاری از «هیتلر» را به فروش رسانده بودیم. قیمت این کارها بین ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ پوند بوده است.‌

رئیس حزب نازی که جان میلیون‌ها نفر را گرفت، پیش از ورود به این عرصه‌ تاریک زندگی‌اش، هنرمندی ناموفق بود؛ اما جالب است که نقاشی‌های او همچنان به قیمت گزاف در حراجی‌ها فروخته می‌شود.

«هیتلر» در دوران جوانی و هنگامی که در مونیخ و وین زندگی می‌کرد، صدها اثر نقاشی خلق کرد که البته نمونه‌های جعلی فراوانی نیز از آن‌ها در بازار فروش آثار هنری وجود دارد و از آنجا که او سبک منحصربه‌فردی در نقاشی نداشت و فقط کپی می‌کرد، تشخیص اصالت کارهای او، بسیار دشوار است. گمان می‌رود بین دو تا سه هزار نقاشی آبرنگ، رنگ و روغن و طراحی از «هیتلر» باقی مانده باشد.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “نقاشی‌های هیتلر را ارزان خریدند + عکس”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید