آخرین خبر

کارگردان “گپ”: نه کپی برنامه مشهور شبکه فارسی زبان هستیم و نه زرد !

آوای ایرانیان: نشست خبری مستند تصویری «گپ»  که در آن به زندگی یک روز هنرمندان موسیقی میپردازد با حضور منوچهر اکبرلو (مجر، کارشناس برنامه)، محمد کلهر «مشاور پروژه» و یاسر فقیهی« کارگردان » در دانشکده خبر تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار آوای ایرانیان، یاسر فقیهی، کارگردان این مستند در ابتدای نشست گفت: مجموعه موسیقی گپ، مستندی از زندگی یک روزه برخی چهره های سرشناس موسیقی است که تاکنون  ۵ قسمت نخست آن از سایت آپارات پخش شده است.

وی ادامه داد:  در این مستند منوچهر اکبرلو به عنوان مجری، کارشناس با ۱۰ خواننده موسیقی در حوزه تلفیقی، پاپ وسنتی به گفتگو مینشند.

فقیهی در پاسخ به سوال خبرتگار آوای ایرانیان مبنی بر اینکه این “به نظرتون این مستند کپی محض از یکی از برنامه های یک شبکه ماهواره ای فارسی زبان نیست؟” گقت: نه به اینصورت نیست، مستند “گپ” یک اثر متنوع و تخصصی  است ومانند کارهای دیگر تکراری نیست، ما در این مستند برخلاف ان اثری که از شبکه ماهواره ای پخش میشود سعی کرده ایم با بها دادن به هنرمندان جوان موسیقی، حس میهن دوستی را در آنان تقویت کنیم بطوری که برنامه های این شبکه های ماهواره ای متمرکز بر تشویق هنرمندان به مهاجرت از کشور است و ما در “گپ” هدفی مقابل این اتفاق را دنبال میکنیم.

وی در خصوص اینکه چرا این اثر را در شبکه نمایش خانگی پخش نکردید گفت: در حوزه رسانه خانگی مشکلاتی چون ضعیف بودن و ناتمام ماندن پخش کارها  وجود دارد و مخاطب نمی تواند سریال خود را در این فضا پیگیری کند برای همین ترجیح دادیم این کار را در فضایی پخش کنیم که همه  بتوانند برنامه را ببینند. پخش ۵ قسمت کار در آپارات با ۷۰۰ هزار بازدید روبه رو شد.

اکبر لو نیر در ادامه این نشست گفت: موسیقی پاپ از دوره مشروطه در ایران آغاز شد در دهه ۵۰ اوج وفرودهایی را داشت از زمانیکه تلویزیون آمد تنها اجرای برنامه را داشتیم ؛ نشریات ومجلات هم فقط به حاشیه زندگی هنرمندان می پرداختند . در دهه ۶۰ و۷۰ به دلایل اجتماعی وسیاسی موسیقی پاپ وجود نداشت ؛ کسی نمی توانست برنامه بسازد اما در دهه اخیر موسیقی رشد چشمگیری کرد اما برنامه فراگیری در این حوزه ساخته نشد .

محمد کلهر، مشاور پروژه گپ در این مراسم گفت: از روز اولی که این ایده را مطرح کردم گفتم اگر از موسیقی استفاده ابزاری شود پس بهتر است این کار را شروع نکنیم چون موسیقی مهجور مانده است. با همفکری هم تصمیم گرفتیم که به سراغ خوانندگان قدیمی برویم و در کنارش هم برخی از خوانندگان جدید را داشته باشیم.

مشاور پروژه گپ خاطر نشان کرد: خوانندگانی را انتخاب کردیم که از لحاظ کاری دارای پیشینه خوبی باشند ومردم هم با کارهایشان خاطره داشته باشند. قرار بر این شد که در قسمت اول برنامه از هنرمندانی استفاده کنیم که همه می شناسند زیرا هدف ما فرهنگسازی موسیقی است؛ درهر بخش از برنامه گپ زندگی روزمره یک خواننده را به تصویر می کشیم  و درباره موضوعاتی چون لغو کنسرت و… با او به صحبت مینشینیم و به مسایل زرد و حاشیه دار نمیپردازیم.

گقتنی است، در بخش دوم مجموعه “گپ” قرار است خوانندگانی چون وحید تاج، محمد معتمدی و فرمان فتحعلیان حضور داشته باشیم.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “کارگردان “گپ”: نه کپی برنامه مشهور شبکه فارسی زبان هستیم و نه زرد !”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید