آخرین خبر

بازتاب رسانه ای حضور گردشگران آلمانی در حرم رضوی با پوشش چادر + عکس

خبرگزاری فارس: بازتاب بازدید گردشگران آلمانی از حرم رضوی در یک خبرگزاری آلمانی

آوای ایرانیان: در بخشی از این گزارش آمده است: مشهد هر ساله ۲۰ میلیون مسافر دارد و با مساحتی حدود ۶۰۰ هزار متر مربع بزرگترین مجموعه حرم و مسجد در جهان است، حتی بزرگتر از حرم کعبه در مکه و حرمین کربلاست.

به گزارش آوای ایرانیان، خبرگزاری ولت در مقاله‌ای به انتشار توصیف سفر یک گروه گردشگر آلمانی و بازدید آنها از حرم امام رضا(ع) در مشهد پرداخت.

در ابتدای این گزارش آمده است: مشهد بزرگترین مکان زیارتی ایران است و حتی افراد خارجی و غیر مسلمان نیز حق بازدید از آن را دارند. مشهد دومین شهر بزرگ ایران است و اهمیت آن به مقبره مردی بر می‌گردد که طبق روایات تاریخی اسلامی یکی از وارثان بی‌واسطه پیامبری اسلام است.

در ادامه این گزارش آمده که اهمیت دیگر مشهد به دلیل قرار گرفتن آن در نزدیکی جاده ابریشم است و در گذر زمان نقش مهمی در سلسله‌های تاریخی ایران داشته است.

نویسنده این مقاله می‌گوید: شیعیان حداقل یک بار در زندگی خود برای زیارت و دعا از این مکان دیدن می‌کنند. مشهد هر ساله ۲۰ میلیون مسافر دارد و با مساحتی حدود ۶۰۰ هزار متر مربع بزرگترین مجموعه حرم و مسجد در جهان است، حتی بزرگتر از حرم کعبه در مکه و حرمین کربلاست.

نویسنده با تأکید به اینکه غیر مسلمانان و خارجی‌ها نیز اجازه بازدید از آن را دارند، می‌نویسد: غیرمسلمانان هم دسترسی آزادی به این مکان دارند. نه تنها نگاه دشمنی به آنها وجود ندارد، بلکه شیعیان از اینکه غیر مسلمانان از اماکن آنها بازدید می‌کنند، خوشحال می‌شوند. برای افراد فرقی نمی‌کند که چه جایگاهی دارند. مهندسان، پزشکان، دانشجویان، کارگران و … همه افراد سعی می کنند به حرم نزدیک شده و کاشی‌کاری‌های منقش به خطوط خوشنویسی را لمس کنند.

همچنین در این گزارش آمده است: گوشه‌ای مردی ایستاده و آرام به یاد واقعه کربلا در سال ۶۸۰ میلادی گریه می‌کند. گوشه‌ای دیگر صدها فرش با کمک مردم پهن می‌شود تا روی آن بنشینند و با دقت بیشتری به کلمات و محتویات کتاب‌های دعا توجه کنند. احترام به شهیدان و ارج نهادن به آنها در ایران یک حاجت جمعی است.

ترجمه: رایزنی فرهنگی ایران در آلمان

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “بازتاب رسانه ای حضور گردشگران آلمانی در حرم رضوی با پوشش چادر + عکس”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید