آخرین خبر

جدیدترین کنسرت مانی رهنما برگزار میشود

به گزارش آوای ایرانیان ، نشست خبری کنسرت مانی رهنما ظهر در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.
در این نشست مانی رهنما، محمدرضا عقیلی، رضا تاجبخش، بابک صحرایی و جمعی از اهالی رسانه حضور داشتند.

بابک صحرایی، ترانه سرا درباره مانی رهنما گفت: خواننده هایی چون مانی همیشه با ثبات هستند و خواننده ای است که بعد از ۲۰ سال علاوه براینکه اصالت موسیقایی خود را حفظ کرده همچنان در مارکت بازار موسیقی فعالیت جدی میکند.

مانی رهنما در این نشست گفت: علی رغم آنچه گفته می‌شود من با هیچ خواننده جدیدی زاویه ندارم و با همه دوستان علاقه مند به همکاری هستم.

وی افزود: وقتی بابک بیات نازنین درگذشت، خیلی ها گفتند که ادامه فعالیت هنرمندانی چون مانی رهنما و حمید حامی برای ادامه کار سخت میشود اما همه شاهد بودند که اتفاقات طور دیگری رقم خورد.

مانی رهنما ادامه داد: صحبت های ما در برنامه دورهمی سانسور نشد و تمامیت آن پخش شد.

وی گفت: اوجی پس از دو سال کار آلبوم جدید را تحویل گرفت و آلبوم جدیدم یک راه جدیدی است و یک نمای کوچک روا انجام بدهیم و تا اردیبهشت ماه سال آینده آلبوم جدیدم روانه بازار میشود.

وی درباره جشنواره موسیقی فجر گفت: در نخستین دوره جشنواره حضور داشتم و جایزه ستاره طلایی آواز دادند و باید
خیلی از طیف های گسترده خواننده ها را در بخش پاپ  جای دهند.

محمدرضا عقیلی، آهنگساز گفت: ‌بخش پاپ به عنوان رونق بخشی جشنواره موسیقی فجر حضور دارد و علی رغم اینکه جشنواره، بودجه مشخصی دارد اما بخش پاپ صرفا برای درآمدزایی کاربرد دارد.

آواز و سبکی که من در خواندن دارم متفاوت است. وقتی استاد بابک بیات درگذشت خیلی‌ها گفتند که ادامه کار برای من و دیگر خوانتدگانی که با آقای بیات کار می‌کردیم، دشوار می‌شود.
اما در زمانی که همه به موسیقی الکترونیک رو آوردند من به پیانو و آواز پرداختم.

رهنما درباره کنسرت اسفندماهش در سالن ایرانیان تاکید کرد: در کنسرت پیش رو رویکردی متفاوت دارم. برای این اجرا تمام قطعه‌هایی که تا کنون از من منتشر شده و با اقبال روبه رو شده، برای اجرا انتخاب شده اند.

او در ادامه صحبت هایش به آلبوم جدیدش اشاره کرد و گفت: آلبوم جدیدم با آهنگسازی بهنام رهنما راه جدیدی در موسیقی است. در کنسرت پیش رو هم چند قطعه را اجرا می‌کنیم. این آلبوم هم در اردیبهشت سال آینده منتشر می‌شود. تهیه و ضبط این آلبوم هفت سال طول کشیده است.

رهنما درباره عدم حضورش در جشنواره موسیقی فجر تاکی کرد: موسیقی پاپ در جشنواره موسیقی فجر را از سال ۱۳۷۷ ما راه انداختیم. در آن جشنواره پس از بیست سال نداشتن موسیقی پاپ، این بخش هم در جشنواره موسیقی فجر راه اندازی شد.
این که چرا من در جشنواره نیستم را باید دوستان مسئولش توضیح بدهند.

این خواننده درباره ممنوع الکار بودن شاعرانی که با آن‌ها کار می‌کند، گفت: تمام نسل ما را زدند. هر کسی که کار کرد و پیشرفت کرد ممنوع الکار هستند.

رهنما درباره اوضاع کنونی موسیقی پاپ اینچنین توضیح داد: متاسفانه کپی کاری در جامعه زیاد شده است. از آهنگ‌های ترکیه‌ای و یونانی کپی برداری‌های سخیفی انجام شده که در حال همه گیر شدن است.

در ادامه درباره پشت پرده دعوت مانی رهنما و همسرش به برنامه دورهمی گفت: شب دورهمی برنامه برای کنسرت چهارم اسفند داشتیم. اما می‌دانستیم که امکان برگزاریش صددرصد نیست؛ چرا که نزدیک به ایام فاطمیه است.
وقتی به برنامه دورهمی رفتیم برای آلبوم و معرفی اثرمان بیشتر از این تریبون استفاده کردیم. برای کنسرت صحبت خاصی در برنامه نداشتیم.

قبول دارم که علی اوجی تهیه کننده آلبوم من و هماهنگ کننده مهمانان برنامه دورهمی است و به قطع روابط آقای اوجی در حضور ما در دورهمی تاثیرگذار بود.

سالن ایرانیان آفر‌هایی مانند فضای تبلیغاتی و امکان تمرین قبل از اجرا به ما می‌دهند. ما دو جلسه تمرین قبل از اجرا داریم.
کنسرت پیش رو اجرایی مردمی است و پشت ما به حمایت‌های مردمی گرم است.

رضا تاجبخش نوازنده پیانو در بخشی از این نشست گفت: در زمانی که بسیاری از خوانندگان بخش‌هایی از آواز‌ها را در کنسرت‌ها پلی بک می‌کنند، آقای رهنما تمام آواز‌ها را از جای اصلی اش می‌خواند و حتی حاضر نیست نیم پرده هم پایین‌تر بخواند.

صبا راد که همسر مانی رهنما است و مدیر اجرایی کنسرت پیش رو است، گفت: بسیاری از مخاطبان مانی رهنما در کرج هستند و انتخاب سالن ایرانیان می‌تواتد زمینه حضور این عزیزان در کنسرت را فراهم کند.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “جدیدترین کنسرت مانی رهنما برگزار میشود”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید