آخرین خبر

افتتاح یک آموزشگاه سازسازی + عکس

آموزشگاه سازسازی «ماهون» در دو بخش آموزش ساخت سازهای ایرانی و جهانی فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، آموزشگاه سازسازی «ماهون» با اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. این آموزشگاه در دو بخش آموزش ساخت سازهای ایرانی و جهانی دورهای تخصصی خود را برگزار می‌کند.

امیر طاهری درخصوص تاسیس آموزشگاه «ماهون» توضیح داد: این آموزشگاه با رویکرد آموزش ساخت سازهای ایرانی و جهانی قصد دارد تا با نگاهی جدی‌تر علاوه بر ایجاد زمینه‌های آشنایی هنرجویان با این حرفه و تربیت افراد متخصص، شرایط اشتغال جوانان و علاقمندان را نیز فراهم آورد. چرا که با توجه به شرایط اقتصادی موجود فعالیت در این حرفه هنری علاوه بر برطرف کردن نیازهای هنرمندان نوازنده در تهیه ساز، می‌تواند از خروج ارز از کشور تا حدود زیادی جلوگیری به عمل آورد.

او ادامه داد: از آنجایی که برخی نوازندگان و هنرجویان موسیقی در تهیه و انتخاب ساز مناسب دچار مشکلات فراوانی می‌شوند این مرکز در نظر دارد سازهای دست‌ساز را در یک فضای رقابتی ارائه دهد و از طرفی نوازندگان و هنرجویان این فرصت را خواهند داشت تا سازی را بنوازند که از لحاظ لحن و طنین منطبق بر نیازهای آنان و متناسب با ویژگی فیزیکی و بدنی نوازندگان طراحی شده است.

طاهری اظهار داشت: آموزشگاه «ماهون» علاوه بر ارایه فنون و رموز ساخت کلیه آلات موسیقی به صورت حرفه‌ای و آکادمیک با برگزاری دوره‌های تخصصی رگلاژ، تعمیر، سازشناسی و آکوستیک این توانایی را در نوازندگان و هنرجویان به‌وجود می‌آورد تا خود به رفع کلیه نیازهای خود در این خصوص اقدام کند.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “افتتاح یک آموزشگاه سازسازی + عکس”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید