آخرین خبر

نمایشگاه منطقه ای توانمندی های دانشجویان در دانشگاه کوثر برگزار شد

نمایشگاه منطقه ای توانمندی های دانشجویان دختر در زمینه مد، لباس و صنایع دستی با حضور محمد علی کیانی، مدیر کل همکاری های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگی و ارتباطات اسلامی در بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی برگزار شد.

به گزارش آوای ایرانیان، دکتر علیرضا حسینی، (رئیس دانشگاه کوثر) گفت: دانشجویان دختر استان های مختلف کشور با برپایی ۵۳ غرفه توانمندی های خود را در زمینه مد، لباس و صنایع دستی در این نمایشگاه به معرض دید علاقه مندان گذاشتند.

حسینی در آیین افتتاحیه این نمایشگاه منطقه ای بیان داشت: ۱۸ غرفه در  این نمایشگاه  مختص به کارآفرین های استان بود.

وی گفت: کارگاه‌های آموزشی با رویکرد علمی و برای ارتقا دانش در حوزه‌های صنایع دستی، مد و لباس توسط اساتید زبده در این نمایشگاه برگزار شد.

حسینی اظهار داشت: کارگاه های طراحی لباس اجتماع بانوان با ایده از نقوش سنتی استان خراسان شمالی، اریگامی روی پارچه، مولاژ، پارچه سازی، متریال شناسی و خلاقیت در لباس، مروارید بافی، چهل تکه دوزی، آشنایی با نرم افزارهای طراحی لباس، قطره های رنگی، در روزهای مختلف برپایی نمایشگاه در زمان های مختلف در سالن جنبی نمایشگاه برگزار می شود.

رئیس دانشگاه کوثر افزود: کارگاه های مفهومی و نمادین پوشاک در بستر تاریخ، سفال، پارچه بافی، مشبک، منبت ظریف نگاره و کرسی نظریه پردازی هنر معاصر ایران با محوریت طراحی مد، لباس و میزگرد تخصصی با موضوع مدگرایی، پوشش سنتی و هنجارهای اسلامی و راهکار های همسازی و هم افزایی در این نمایشگاه برگزار شد.

وی افزود: در این نمایشگاه شب شعر منطقه ای از زلال آب و آیینه با حضور شاعران برجسته استان و شاعر طنز پرداز کشوری شروین سلیمانی نیز برگزار شد.

رئیس دانشگاه کوثر بجنورد هدف از برپایی این نمایشگاه را دادن الگو در حوزه مد، لباس و صنایع دستی، پاسداشت هویت ایرانی و اسلامی، ایجاد زمینه ترویج فرهنگ پوشش ایرانی اسلامی در دانشگاه عنوان کرد.

حسینی گفت: ارتقای توانمندی ها، مهارت های دانشجویان دختر و ورود به فضای کسب و کار از دیگر اهداف این نمایشگاه است.

وی ادامه داد: به سه شرکت کننده برتر نمایشگاه جوایزی اهدا شدهو غرفه اول توسط سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به یکی از نمایشگاه های خارج از کشور اعزام می شود.

این نمایشگاه با همکاری وزارت علوم، تحققیات و فناوری، معاونت فرهنگی این وزارتخانه و معاونت امور زنان و خانواده دفتر ریاست جمهوری برگزار شده است.

رئیس دانشگاه کوثر اضافه کرد: این نمایشگاه منطقه ای از ۷ تا ۱۱ اردیبهشت ماه در بازار روز بجنورد در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.

حسینی در پایان سخنان خود تصریح کرد: در این نمایشگاه دانشجویان دختر و کارآفرینان از استان های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی، مازندران، گلستان، گیلان، آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل و سیستان و بلوچستان دست آفرینه های خود را به نمایش گذاشتند.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “نمایشگاه منطقه ای توانمندی های دانشجویان در دانشگاه کوثر برگزار شد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید