آخرین خبر

گفتگوی زنده شبکه چهار برای «ابعاد و پیامدهای حمله به غول نفتی عربستان»

 

مجله سیاسی «رودررو» امروز ۲۷ شهریور با موضوع «ابعاد و پیامدهای حمله به غول نفتی عربستان» به صورت زنده به روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.

به گزارش آوای ایرانیان، دکتر مراد عنادی مجری کارشناس برنامه «رودررو» امشب در میزبانی از کارشناسان مسایل خاورمیانه آقایان سیدهادی سیدافقهی و سعدالله زارعی کارشناسان مسائل بین الملل، به واکاوی ابعاد و پیامدهای حمله به غول نفتی عربستان می پردازد.
روز شنبه گذشته سخنگوی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن اعلام کرد، یگان پهپادی یمن با ۱۰ پهپاد پالایشگاه‌های «بقیق» و «خریص» شرکت آرامکو را هدف قرار داد. حمله‌ای که عملا نیمی از توان غول نفتی عربستان را نابود کرد و تاثیر سریع آن در رشد ۱۰ تا ۲۰ درصدی قیمت جهانی نفت نشان از اهمیت راهبردی این عملیات پیچیده انصارالله یمن دارد. این رویداد علاوه بر پیامدهای اقتصادی برای عربستان و بازار جهانی نفت، از منظر سیاسی و امنیتی هم در حوزه جنگ یمن و تحولات منطقه نقطه عطفی بزرگ به شمار می‌آید. به گونه‌ای که از یک سو توان و قدرت عملیات نظامی یمن را در جنگ با متجاوزان نشان داد و و تغییر اساسی در معادلات جنگ یمن را آشکارتر ساخت و از سوی دیگر با موج جدید فرافکنی مقامات آمریکایی علیه جمهوری اسلامی ایران و طرح دوباره تهدیدهای بی اساس علیه ایران همراه شد.
در رودرروی این هفته به بررسی ابعاد مهم و تعیین کننده حمله کمیته‌های مردمی یمن به شرکت نفتی آرامکو در عربستان و پیامدهای آن پرداخته می شود.
این برنامه به تهیه کنندگی سید مهدی حسینی، کاری از گروه سیاسی شبکه چهار سیما است و چهارشنبه ها ساعت ۱۹:۰۰ به صورت زنده به روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “گفتگوی زنده شبکه چهار برای «ابعاد و پیامدهای حمله به غول نفتی عربستان»”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید