آخرین خبر

رادیو با ۴۲۰۰ برنامه به استقبال مهر می‌رود

رادیو با ۴۲۰۰ برنامه به استقبال مهر می‌رود

به گزارش آوای ایرانیان، مدیر روابط‌ عمومی معاونت صدا گفت: شبکه‌های رادیویی در مجموع با ۱۸۰برنامه، به تعداد ۷۰عنوان و به مدت ۴۲۰۰ دقیقه به موضوع بازگشایی مدارس در سال ۱۳۹۸ می‌پردازند.

 حامد فاتحی مدیر روابط عمومی معاونت صدا با اشاره به برنامه های متنوع و متعدد رادیو در ایام بازگشایی مدارس گفت: در طول سال تحصیلی، رادیو تلاش می کند نقش موثری در راستای اعتلای فرهنگ سازی مستمر تعلیم و تربیت ایفا می نماید  و  با تجلی روح علم و دانش در جامعه، ایجاد شور و نشاط اجتماعی، افزایش امید و خود باوری را در جامعه رقم بزند. همچنین رادیو به عنوان رسانه­ای تأثیرگذار با بهره­گیری از تکنیک های نوین برنامه سازی ، گروه های برنامه ساز مجرب و شناخت صحیح از بسترهای اجتماعی با تکیه بر ساختارهای متنوع، انتقال مفاهیم و ارزش های برخواسته از این حرکت اجتماعی را در دستور کار خود قرار داده است.

معرفی برنامه های منتخب شبکه های رادیویی

وی به تعداد برنامه های رادیویی اشاره کرد و افزود: شبکه های رادیویی  در مجموع با ۱۸۰ برنامه،به تعداد ۷۰ عنوان و به مدت ۴۲۰۰ دقیقه به موضوع بازگشایی مدارس در سال ۱۳۹۸ می پردازند.

بر این اساس رادیو ایران با بررسی چرایی اضطراب بچه ها در اولین روزهای مدرسه، خاطرات مخاطبان از اولین روزهای مدرسه، ایجاد حس همدلی و نشاط برای یاری رسانی به کودکان نیازمند به ویژه در مناطق محروم و آسیب دیده از سیل و زلزله، تقدیر از معلمان و اساتید و مربیان وایجاد احساس انگیزه و امید برای شروع سال تحصیلی جدید برنامه های منتخب خود را به روی آنتن می برد. ایرانشهر برنامه است که روز اول مهر به صورت زنده از ساعت ۱۹:۰۵ با موضوع  اولین روز مدرسه و خاطرات مخاطبان به این مناسبت می پردازد.

فاتحی با اشاره به برنامه های منتخب رادیو فرهنگ گفت: رادیو فرهنگ برنامه صبح به وقت فرهنگ را در  روز اول مهر و ساعت ۶:۳۰ به صورت زنده پخش می کند. در این برنامه به آیین استقبال از ماه مهر و بازگشایی مدارس اشاره می شود. همچنین دیگر موضوعات برنامه های رادیو فرهنگ شامل استقبال از ماه مهر و بازگشایی مدارس با ایجاد فضای شادی و نشاط در جامعه، ترویج آیین مهربانی و اهدای کتاب در جامعه، اطلاع رسانی از اخبار و رویدادهای مربوط به بازگشایی مدارس است.
وی افزود: رادیو  جوان  با محورهای متنوعی همچون  بررسی بیماری های شایع در زمان بازگشایی مدارس، چگونگی کنترل استفاده از فضای مجازی در ایام مدرسه، گفت و گو با مسئولان آموزش و پرورش و طرح مسائل اول مهر و مشکلات مربوط به ایاب و ذهاب بچه ها  به استقبال این ایام می رود.این شبکه در نظر دارد با برنامه کاوشگر که روز اول مهر  از ساعت ۹ از این شبکه پخش می شود به صورت اختصاصی به موضوع بازگشایی مدارس اشاره کند.

مدیر روابط عمومی معاونت صدا با مهم دانستن نقش ورزش در سلامت  خاطر نشان کرد:  رادیو ورزش با برنامه  صبح و ورزش به صورت زنده و از ساعت ۶ صبح اول مهر به پوشش حضور وزیر یا رییس جمهور همزمان با  بازگشایی مدارس می پردازد. همچنین پوشش رسانه ای موضوع جشن شکوفه ها و آیین مهربانی، بررسی موضوع ورزش در مدارس و کمبودها و ظرفیت های موجود از دیگر محورهای برنامه های این شبکه است.

فاتحی ادامه داد: رادیو معارف با محورهای مختلفی مانند  بررسی جایگاه و مفاد آموزشی مدارس علوم و معارف اسلامی، تبین برنامه های بازگشایی مدارس در گفتگو با مسئولان وزارت آموزش و پرورش، پوشش رسانه ای برنامه های ویژه بازگشایی مدارس، بررسی جایگاه تربیت و تزکیه در مدارس مخاطبان را همراه می سازد. برنامه مهر مهربان تا دوم مهر  و از ساعت ۹:۰۰ به صورت زنده از رادیو معارف پخش می شود.

وی  نقش مهم نمایش های رادیویی را مهم برشمرد و گفت: شبکه رادیویی نمایش در این ایام آثار نمایشی متنوعی را تولید کرده است. نمایش  بوی ماه مهر تا سوم مهرماه و از ساعت ۱۶:۴۵  از این شبکه پخش می شود. در این نمایش بهرنگ در آستانه سال تحصیلی  در اعتراض به مدرسه جدید، در خانه دردسرهایی درست می کند که صاحبخانه والدینش را جواب کنند و آنها به منزل قبلی برگردند و در نتیجه بهرنگ نیز به مدرسه پیشین خود بازگردد و داستان بدین صورت ادامه پیدا می کند.
فاتحی در خصوص برنامه های رادیو سلامت افزود: رادیو سلامت در برنامه های خود با موضوعات  متعدد بهداشتی مانند معرفی میان وعده های مناسب و قابل عرضه در بوفه های مدارس، لزوم رعایت نکات بهداشتی و تغذیه ای در بوفه مدارس، بررسی نکات مربوط به ایمنی سرویس مدارس دانش آموزان، بررسی قوانین مربوط به محافظت و مراقبت از دانش آموزان در مدرسه مخاطبان را همراه می کند. غذا سلامت زندگی  اول مهرماه ساعت ۱۳:۳۰ با موضوع رعایت نکات بهداشتی و تغذیه ای در بوفه مدارس  و تعذیه  مناسب برای دانش آموزان از آنتن این شبکه پخش می شود.

مدیر روابط عمومی معاونت صدا  ادامه داد: رادیو تهران برنامه  تهران من را با موضوع گفت و گو با دانش آموزان، نوستالژی خاطرات مدرسه، مستند شهدای دانش آموز،گفت و گو با یکی از مسئولین آموزش و پرورش، نمایش طنز درباره شیرین کاری های دوران مدرسه به صورت زنده از ساعت ۱۸ اول مهر ماه به روی آنتن می برد.

مهمترین موضوعات اشاره شده برنامه های این شبکه به مناسبت آغاز سال تحصیلی عبارتند از گزارش زنده از جشن شکوفه ها، مراقبت از دانش آموزان دردوران مدرسه، تبیین جایگاه تربیت و تزکیه در نظام آموزش و پرورش، نمایش طنز درباره شیرین کاری های دوران مدرسه، مستند شهدای دانش آموز، بایدها و نبایدها درباره تغذیه کودکان در مدارس.

وی ادامه داد: رادیو گفتو گو در روز اول مهر ماه برنامه ترنج را به روی آنتن خود می برد. در این برنامه تلاش شده است   به ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی در آغاز سال تحصیلی و ترغیب خانواده ها به خرید کالای ایرانی بخصوص برای دانش آموزان پرداخته شود.همچنین بازگشایی مدارس و بررسی مسائل خانواده ها، ترویج سبک زندگی اسلامی- ایرانی در آغاز سال تحصیلی و ترغیب خانواده ها به خرید کالای ایرانی بخصوص برای دانش آموزان، بررسی دغدغه های ترافیکی شهر در روزهای نخستین مهر ماه و آغاز سال تحصیلی از دیگر موضوعات برنامه های رادیو گفت وگو است.

فاتحی با اشاره به برنامه های منتخب رادیو قرآن گفت:  رادیو قرآن برنامه های خود را با موضوعاتی مانند  بررسی فعالیت های مؤسسات قرآنی در آغاز سال تحصیلی، فضیلت علم آموزی از منظر آیات و روایات و موارد دیگر به روی آنتن می برد. تسنیم اول مهرماه از ساعت ۶:۳۰   به صورت زنده و با موضوع اهمیت تحصیل – علم ودانش لازمه شکوفایی ورشد، فضیلت علم آموزی از منظر آیات و روایات مخاطبان را همراه می کند.
مدیر روابط عمومی معاونت صدا افزود: رادیو صبا برنامه  زنگ صبا را از ساعت ۶:۳۵ اول مهرماه پخش می کند. این برنامه با تداعی زنگ انشاء در قالب طنز شروع سال تحصیلی را برای مخاطبان یادآوری می کند.

فاتحی با اشاره به رادیو اقتصاد گفت: برنامه های  رادیو اقتصاد  با موضوعاتی همچونمحیط آموزشی مناسب و اهمیت آغاز سال تحصیلی، مسائل اقتصادی خانواده ها در شروع سال جدید تحصیلی، توجه به مشکلات و مسائل مالی مدارس در گفت وگو با مسئولان  از جمله موارد مطرح شده در این برنامه هاست. ایستگاه نود وهشت برنامه ای است که در روز اول مهر و از ساعت ۰۹:۰۰ به روی انتن می رود.

وی در خصوص رادیو پیام و ایرانصدا  گفت:  رادیو پیام در قالب موسیقی و متن به موضوع بازگشایی مدارس خواهد پرداخت. مهمترین موضوعات اشاره شده در بخش های مختلف رادیو پیام عبارتند از استفاده از سرویس مدارس  جهت کاهش ترافیک – مراقبت از دانش آموزان در زمان رفتن به مدرسه – پخش پیام های آموزشی، تربیتی و سلامت محور برای خانواده ها، دعوت به نیکوکاری در ایام آغاز سال تحصیلی ایرانصدا برای مناسبت  بازگشایی مدارس ۱۲برنامه درباره پاییز و آغاز فصل مدرسه را در مجازی منتشر می کند.

خاطر نشان می شود علاقه مندان به برنامه های شبکه های رادیویی می توانند علاوه بر گیرنده های رادیویی از طریق سایت شبکه ها،گیرنده های دیجیتال،رادیو نما و همچنین از طریق برنامه کاربردی تلفن همراه ایرنصدا قابل دریافت از طریق www.iranseda.ir برای سیستم عامل های اندروید و آی او اس برنامه های مورد علاقه خود را دریافت نمایند.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “رادیو با ۴۲۰۰ برنامه به استقبال مهر می‌رود”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید