آخرین خبر

نمایش فیلم‌های قدیمی کانون پرورش فکری در جشنواره یاماگاتا ژاپن

نمایش فیلم‌های قدیمی کانون پرورش فکری در جشنواره یاماگاتا ژاپن

فیلم‌های تولید شده در امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در جشنواره بین‌المللی فیلم‌های مستند یاماگاتا ژاپن ‌نمایش داده‌ شد.

به گزارش آوای ایرانیان،  به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، فیلم‌های تولید شده در امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در دهه‌های ۴۰ تا ۶۰ خورشیدی در بیست‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های مستند یاماگاتا ژاپن ‌نمایش داده‌ شد.

فیلم‌های «عمو سیبیلو» به کارگردانی بهرام بیضایی از تولیدات ۱۳۴۸ و «رهائی» اثر ناصر تقوایی از تولیدات سال‌های ۱۳۴۸ و ۱۳۵۰ کانون روز ۱۹ مهر ۱۳۹۸ برابر با ۱۱ اکتبر ۲۰۱۹ در این رویداد هنری به نمایش گذاشته شد.

همچنین فیلم «قضیه شکل اول شکل دوم» به کارگردانی زنده یاد عباس کیارستمی از تولیدات سال ۱۳۵۸ کانون در ۲۰ مهر برابر با ۱۲ اکتبر ۲۰۱۹ روی پرده رفت.

پویانمایی «سیاه و سفید» اثر سهراب شهیدثالث تولید ۱۳۵۱ روز ۲۱ مهر به نمایش گذاشته شد و «باشو غریبه کوچک» ساخته‌ بهرام بیضایی از تولیدات ۱۳۶۴ نیز روز ۲۳ مهر به نمایش در می‌آید.

کمیته انتخاب دوره بیست‌وششم جشنواره بین‌المللی فیلم‌های مستند یاماگاتا به منظور بررسی منشا علاقه‌مندی به فیلم‌های ایرانی، زمینه‌ نمایش ۱۵ اثر از آثار دهه ۱۹۶۰ تا ۱۹۸۰ میلادی سینمای ایران را فراهم‌ کرده که شامل ۱۵ فیلم داستانی، مستند و تجربی از فیلم‌های کوتاه و بلند در این ۲ دهه است.

بیست‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های مستند یاماگاتا از ۱۸ تا ۲۵ مهر ۱۳۹۸ برابر با ۱۰ تا ۱۷ اکتبر ۲۰۱۹ در شهر یاماگاتا کشور ژاپن برگزار می‌شود.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “نمایش فیلم‌های قدیمی کانون پرورش فکری در جشنواره یاماگاتا ژاپن”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید