آخرین خبر

جایزه جشنواره سالتو به «کیارستمی و عصای گمشده» رسید

جایزه جشنواره سالتو به «کیارستمی و عصای گمشده» رسید

به گزارش آوای ایرانیان ، فیلم بلند «کیارستمی و عصای گمشده» که روایتی از آموزه های سینما از زبان عباس کیارستمی است، جایزه بهترین فیلم بلند مستند چهارمین دوره جشنواره فیلم‌های مستقل سالتو در اروگوئه در آمریکای جنوبی را از آن خود کرد.

محمودرضا ثانی کارگردان و بهروز نشان تهیه کننده فیلم بلند «کیارستمی و عصای گمشده» در تازه ترین حضور بین المللی خود توانستند با رأی هیات داوران، عنوان بهترین فیلم بلند مستند جشنواره فیلم های مستقل سالتو در اروگوئه را که از ۲۲ تا ۲۶ مهرماه برگزار شد، دریافت کنند.

فیلم بلند «کیارستمی و عصای گمشده»، آخرین ساخته ثانی علاوه بر حضور در جشنواره فیلم های مستقل سالتو، پیش از این در جشنواره‌های اوراسیا در روسیه، کوهستان سبز و تندیس طلایی در آمریکا روی پرده رفته و موفق به کسب جایزه بهترین فیلم از جشنواره تندیس طلایی نیز شده است.

در میان کشورهای آمریکای جنوبی، اروگوئه دارای یک بدنه سینمایی بسیار قوی است و همین پیشینه باعث شده فرهنگ و سنت مردم اروگوئه با فیلم و سینما رابطه بسیار تنگاتنگی داشته باشد.

فیلم «کیارستمی و عصای گمشده» به مدت زمان ۹۰ دقیقه، روایتی از نوع نگاه کیارستمی به زندگی و سینما است که ثانی در مدت ۴ سال و زمانی که کیارستمی کارگاه‌های آموزشی سینمایی در اسپانیا و کلمبیا برگزار می‌کرد، تلاش کرده بینش یک مؤلف، دیدگاه و جهان‌بینی وی را به تصویر بکشد.

محمود رضا ثانی پیش از ساخت مستند بلند «کیارستمی و عصای گمشده»، کتاب «عباس کیارستمی و درس‌هایی از سینما» را تألیف کرده که این کتاب به زبان‌های مختلف ترجمه و در ایران و آمریکا چاپ و توزیع شده است.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “جایزه جشنواره سالتو به «کیارستمی و عصای گمشده» رسید”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید