آخرین خبر

کیهان کلهر و خنیاگران مهر در مهم‌ترین نمایشگاه جهانی موسیقی می‌نوازند

وومکس امسال چهره‌ای کاملا ایرانی دارد؛ علاوه بر آنکه قرار است «کیهان کلهر» – آهنگ‌ساز و نوازنده‌ی کمانچه- جایزه‌ی جهانی این رویداد را دریافت کند، به همراه «اردال ارزنجان» به اجرای موسیقی خواهد پرداخت. علاوه بر آن گروه «خنیاگران مهر» به سرپرستی «بهزاد عبدی» نیز در این رویداد اجرا خواهند داشت.

برگزارکنندگان این رویداد، علت اهدای این جایزه را به کلهر، تسلط و یگانگی مهارت این نوازنده چیره‌دست کمانچه در نوآوری و ایجاد زبان‌های جدید هیجان‌انگیز موسیقی و رساندن سنت موسیقی کلاسیک ایرانی به گوش مردم سراسر جهان، شمردند؛ حال قرار است کیهان کلهر به همراه اردال ارزنجان به مدتِ ۴۰ دقیقه دونوازی کمانچه و باغلاما داشته باشند. از آن طرف گروهِ «خنیاگران مهر» نیز به سرپرستی «بهزاد عبدی» قطعاتی بی‌کلام را به اجرا درمی‌آورند. این انتخاب بر اساس رای داوران این اکسپو انجام شده است.

این گروه در «وومکس» به اجرای قطعاتی چون  پرواز برای قانون و‌ ارکستر،  تکسوار برای تار و ارکستر، با باران می‌رقصد برای قیچک و ارکستر،‌ ماه سکوت و تو برای کمانچه و ارکستر،  خاطرات رفته برای عود و ارکستر ، بزمان برای رباب و ارکستر،‌ کژال برای تارباس و ارکستر،‌ رقصان ساخته‌ی استاد علیزاده،‌ شورج بار قطعه‌ی ارمنی و لزگی قطعه آذری.

این قطعات همگی از ساخته‌های «عبدی» هستند و او خود رهبری ارکستر را نیز برعهده خواهد داشت. در این گروه مهرنام رستگاری (کمانچه)، سمانه باروتی و نازنین روستا (قیچک آلتو)، نگین زاده وکیلی (قیچک باس)، هیلا فیض‌پور (تار)،‌ ترگل خلیقی (تار و رباب)،‌ رخساره رستمی (عود)، بهاره حیدری (تارباس)، صدا سدیفی (قانون)، شیدا قاضی (نی)، مهرناز دبیرزاده (تنبک و سازهای کوبه‌ای) و عسل ملک‌زاده (دف و دایره می‌نوازند. مدیر اجرایی این گروه نیز «فرزام شکاری» است.

رویداد جهانی وومکس در سال ۲۰۱۶ نیز میزبان اجرای مشترک این دو هنرمند بوده است.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “کیهان کلهر و خنیاگران مهر در مهم‌ترین نمایشگاه جهانی موسیقی می‌نوازند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید