آخرین خبر

کودکان «سیدبار» سیستان با عکس‌هایشان به تهران می‌آیند

نمایشگاه «قصه‌های سیدبار» با نمایش عکس‌های کودکان از یکی از روستاهای دورافتاده سیستان و بلوچستان در خانه هنرمندان افتتاح می‌شود.

به گزارش آوای ایرانیان، نمایشگاه گروهی عکس «قصه‌های سیدبار» با نمایش عکس‌های کودکان از یکی از روستاهای دورافتاده سیستان و بلوچستان از روز جمعه ۲۴ آبان در گالری تابستان خانه هنرمندان افتتاح می‌شود.

نمایشگاه گروهی عکس «قصه‌های سیدبار» شامل ۵۰ قطعه عکس است که توسط بچه‌هاى روستاى سیدبار جدگال در استان سیستان و بلوچستان، شهرستان چابهار، بخش پلان عکاسى شده در گالرى تابستان به نمایش گذاشته مى‌شود. تمامى عکس‌ها در فضایى روستایى از نگاهى کودکان ثبت شده و تمامى عواید فروش عکس‌ها براى به اتمام رساندن پروژه ساخت و تجهیز مدرسه توسعه پایدار استفاده خواهد شد. همچنین قصه‌ها و داستان‌های کودکان که توسط شرمین نادری نویسنده جمع آوری و ویرایش شده در نمایشگاه به تصویر کشیده می‌شود.
مدرسه روستا به عنوان مدرسه توسعه پایدار توسط پویش ایران من ساخته شد و در آذر ۹۸ به بهره برداری می‌رسد. همزمان با ساخت مدرسه پروژه توانمندسازی اقتصادی به عنوان «بانوک» در روستا شروع به کار کرد. بانوک صندوق توسعه زنان و جوانان روستای سیدبار است که از فروش هنر سوزندوزی کسب درآمد می کنند و سود حاصل از کار صرف بهداشت و آموزش اهالی روستا می‌شود.

نمایشگاه قصه‌های سیدبار روز جمعه ۲۰ آبان از ساعت ۱۷ در گالرى تابستان خانه هنرمندان افتتاح خواهد شد و علاقه‌مندان مى‌توانند تا ۵ آذر هر روز از ساعت ۱۴ تا ۲۱ در گالرى تابستان به نشانى خیابان طالقانی، خیابان موسوی شمالی(فرصت)، ضلع جنوبی باغ هنرمندان از این نمایشگاه دیدن کنند.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “کودکان «سیدبار» سیستان با عکس‌هایشان به تهران می‌آیند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید