آخرین خبر

بازدید داوران خارجی جشنواره فیلم کوتاه تهران از موزه سینما

داوران سی و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از موزه سینما بازدید کردند.

بازدید داوران خارجی جشنواره فیلم کوتاه تهران از موزه سینما

به گزارش آوای ایرانیان، به نقل از روابط عمومی موزه سینما، داوران سی و ششمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران صبح امروز سه شنبه ۲۲ آبان از موزه سینما بازدید کردند.
در این بازدید، سیمونه اسپانى (نماینده جشنواره برلیناله از آلمان)، سیگوتونو (مدیر جشنواره شورت شورتز از ژاپن)، اوزگور آنیل (فیلمساز از اتریش)، اولیور لمبرت( فیلمساز از فرانسه)، سدریک آلبرت( فیلمساز از فرانسه)، جیووانى بوفالینى (فیلمساز از ایتالیا)،  خانم نیکولتا کاتالدو( فیلمساز از ایتالیا) و پابلو( فیلمساز اسپانیایی) حضور داشتند.

سیگوتونو مدیر جشنواره شورت شورتز ژاپن بعد از بازدید از تالارهای موزه سینما گفت: سال ۲۰۱۵ هم به ایران آمده بودم و موزه سینما را دیدم و این دومین باری است که به این بنای تاریخی زیبا می آیم و برایم بسیار لذت‌بخش بود، البته اینبار موزه را کامل‌تر دیدم و بسیار تحت تاثیر قرار گرفتم.

وی ادامه داد: وقتی می‌بینیم مجموعه‌ای از جوایز سراسر دنیا در اینجا جمع‌اند، متوجه می‌شویم که سینمای ایران جایگاه بزرگی در سراسر دنیا دارد.

سیگوتونو یادآور شد: من مدیر جشنواره‌ای هستم که امیر نادری هم جزء هیأت داوران آن بوده است و درحال حاضر ایشان کلاس‌های کارگردانی برگزار می‌کنند و همکاری تخصصی و حرفه‌ای با هم در زمینه سینما داریم.

پابلو فیلمساز اسپانیایی نیز که در این جمع حضور داشت، گفت: رشته تحصیلی من سینما است و فیلم‌های زیادی از عباس کیارستمی را دیده‌ام و با دیدن پوستر برخی فیلم‌ها در موزه سینمای ایران که در کشور ما هم نمایش داده شده، بسیار خوشحال شدم.
وی ادامه داد: من اطلاعات زیادی درباره سینمای ایران داشتم، به همین دلیل کنجکاو بودم به ایران بیایم و از نزدیک این کشور را ببینم. با دیدن موزه سینمای ایران متوجه شدم تصوری که از ایران و سینمای ایران داشتم کاملا درست بوده است.

جیووانى بوفالینى فیلمساز ایتالیایی نیز گفت: جوایز و یادگاری‌های فیلمسازان در موزه سینما فرهنگ ایران را به خوبی به نمایش گذاشته و نکته قابل توجه این است که شباهت‌های زیادی بین موزه ایران و تورین وجود دارد و با امروز با دیدن موزه سینمای ایران یاد موزه خودمان افتادم.

سی و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران تا ۲۴ آبان ماه در پردیس ملت ادامه دارد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “بازدید داوران خارجی جشنواره فیلم کوتاه تهران از موزه سینما”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید