آخرین خبر

«رتوریک سیاسی» در چراغ مطالعه‌ی سوم

«چراغ مطالعه» در قسمت سوم خود به سراغ «ساز و کارهای اقناع در مجلس شورای اسلامی » رفته است و در مورد اینکه «رتوریک» چیست و به چه کار جامعه‌ی ایران می‌آید با دکتر تینا چهارسوقی امین گفتگو کرده است. قسمت سوم از «چراغ مطالعه» روز شنبه مورخ ۲۵ آبان ۹۸ ساعت ۲۱ روی آنتن شبکه ۴ می رود.
به گزارش آوای ایرانیان، تینا چهارسوقی‌امین، دکتری خود را در رشته زبان‌شناسی با انجام رساله‌ای در باب رتوریک پارلمانی به راهنمایی دکتر سیدعلی‌اصغر سلطانی به پایان رسانده است. او پژوهش‌هایی در باب جنسیت و زبان به انجام رسانده است. تمرکز او بر تحلیل رتوریک به‌ویژه در بافت سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است.
کتاب «رتوریک سیاسی در ایران» نام نخستین کتاب دکتر تینا چهارسوقی امین بوده است. رتوریک نمونه‌ای از یک رفتار انسانی قدرتمند، برنامه‌ریزی شده، هدفمند و پرنفوذ است که منزل نهایی آن اقناع افراد و نفوذ در جریان‌های فکری و عملکردی آنهاست. محوریتِ موضوع رتوریک سیاسی، استراتژی‌های استفاده شده برای ساخت استدلال‌های اقناعی در بحث‌هایِ رسمی و مذاکرات سیاسی است.
«چراغ مطالعه» در هر قسمت میزبان یکی از نویسندگان ایرانی در حوزه علوم انسانی است. آرمین امیر و حجت الاسلام امیر غنوی نام دو مهمان قسمت اول و دوم این برنامه بوده اند..
«چراغ مطالعه» در ۲۰ قسمت با تهیه کنندگی «مرتضی روحانی» و «علی خواجه» در گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار تولید شده است و شنبه ها ساعت ۲۱ به روی آنتن می رود. بازپخش این برنامه، یکشنبه‌ها ساعت ۱۰ و دوشنبه‌ها ساعت ۱۳ خواهد بود.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “«رتوریک سیاسی» در چراغ مطالعه‌ی سوم”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید