آخرین خبر

انتشار مستند «صرافی نیکسون و شرکا» در اینترنت

مستند «صرافی نیکسون و شرکا» کاری از سفیر فیلم با همکاری شبکه پنج سیما به کارگردانی و نویسندگی محمد فریدونی در بستر اینترنت منتشر شد.

به گزارش آوای ایرانیان به نقل از روابط عمومی مستند، مستند «صرافی نیکسون و شرکا» کاری از سفیر فیلم با همکاری شبکه پنج سیما به کارگردانی و نویسندگی محمد فریدونی و به تهیه کنندگی سعید فضل زرندی را هم‌اکنون می توانید از سایت فیلم گردی دانلود و تماشا کنید.

این مستند به موضوع منافع کشور امریکا در دنیا، نقض عهد آمریکا نسبت طلا و دلار، ایجاد بحران های اقتصادی و… می پردازد.

در خلاصه این مستند تحلیلی – آرشیوی آمده است: آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم توانسته بود، در راس اقتصاد جهان قرار بگیرد و هم دلار و سیاست هایش را به سایر کشور های دنیا تحمیل کند. آمریکا همچنین تضمین داده بود که دلار را به میزان مشخص معادل طلا چاپ کند ولی ۱۲ برابر بیشتر دلار چاپ می کند و کشورهایی مانند فرانسه شک می کنند و همه دلارهایشان را به طلا تبدیل می کنند تا جایی که نیکسون رئیس جمهور وقت آمریکا اعلام می کند دیگر این برابری برقرار نیست و این اتفاق باعث تلاطم و تورم در کل جهان می شود و … .

مستند «صرافی نیکسون و شرکا» به تهیه کنندگی سعید فضل زرندی و نویسندگی و کارگردانی محمد فریدونی تهیه و تولید شده است. همچنین این مستند حاصل تحقیق و پژوهش مجید خسروپور است.

هم اکنون علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت فیلم گردی این مستند را دانلود و تماشا کنند.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “انتشار مستند «صرافی نیکسون و شرکا» در اینترنت”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید