آخرین خبر

واکنش دانشجویان پس از تماشای فیلمی که دیدنش جرم است!

تهیه‌کننده «دیدن این فیلم جرم است» گفت: متاسفانه آقای انتظامی اجازه اکران فیلم را نمی‌دهند و علیرغم آنکه بیش از یک سال از اکران فیلم در جشنواره فجر می‌گذرد، اما ما تنها فیلم جشنواره فجر سی و هفتم هستیم که هنوز تکلیفمان روشن نشده است.

به گزارش آوای ایرانیان،  آیین اکران دانشجویی فیلم سینمایی دیدن این فیلم جرم است با استقبال گسترده دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف و تشویق‌های ممتد آن‌ها برای فیلم در آمفی تئاتر این دانشگاه برگزار شد.
 در این مراسم محمدرضا شفاه تهیه‌کننده فیلم گفت: مسیر ساخت فیلم طبق روال قانونی طی شده و ما حتی به اصلاحاتی که در شورای پروانه ساخت به فیلمنامه اعمال شد وفادار بودیم و روند ساخت فیلم از زمان دریافت پروانه ساخت و میزان انطباق خروجی فیلم با فیلمنامه مصوب مشخص است، اما متاسفانه آقای انتظامی اجازه اکران فیلم را نمی‌دهند و علیرغم آنکه بیش از یک سال از اکران فیلم در جشنواره فجر می‌گذرد، اما ما تنها فیلم جشنواره فجر سی و هفتم هستیم که هنوز تکلیفمان روشن نشده و انتظار روشن ما این است که رئیس سازمان سینمایی نسبت به این موضوع پاسخگو باشد.

تهیه کننده فیلم دیدن این فیلم جرم است ادامه داد: یکی از مشکلات ما این است برخی باور نمی‌کنند که این فیلم است و مبتنی قصه تخیلی ساخته شده، نه بیشتر از آن. در مورد مضمون هم به نظرم حرف فیلم، حرف بخشی از مردم است، تنها کمی سعه صدر نیاز است تا فیلم ما به اکران برسد تا ببینیم نظر مردم درباره آن چیست.

شفاه تصریح کرد: شفاف بگویم، آیا این که انتظار داشته باشیم با فیلم مان مثل سایر فیلم‌ها و بر اساس قانون برخورد شود انتظار بالایی است؟ روند ساخت فیلم از شورای پروانه ساخت و میزان تطابق خروجی فیلم مصوب مشخص است. اما کجای قانون اجازه می‌دهد در چنین شرایطی فیلم را معلق نگه دارید؟

رضا زهتابچیان کارگردان فیلم نیز با اعتراض به روشن نشدن تکلیف فیلم توسط وزارت ارشاد گفت: از ابتدا اصرار داشتیم مسیر قانونی فیلم را رعایت کنیم و این کار را هم کردیم. اما چه باید کرد که علیرغم تمکین ما به قانون، رئیس سازمان سینمایی فیلم ما را نابود کرده‌است. فیلم ما اعتراض به بی عدالتی‌ها و بد اخلاقی‌ها و فرا قانونی هاست و اتفاقاً حالا در مسیر اکران عمومی فیلم خودمان اسیر همین مقوله‌ها شده ایم.

کارگردان فیلم دیدن این فیلم جرم است ادامه داد: تلاش کردم تا صف منطق و احساس را در ترسیم طیف‌های مختلف فیلم مشخص کنم، از المان‌هایی هم استفاده کردیم تا این مرزبندی را روشن کنیم. اما مسئله فیلم مسئله نقد درون گفتمانی است، اگر بپذیریم که بخش مهمی از مشکلات ما از درون است پس نباید از نقد‌های درون گفتمانی واهمه داشته باشیم. اجازه دهید اگر فیلم ما بد است، خود مردم در این باره قضاوت کنند، نه آنکه تلاش این تعداد هنرمند و گروه تولید را به سادگی به محاق توقیف بفرستید.

گفتنی است فیلم سینمایی دیدن این فیلم جرم است به تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه و کارگردانی رضا زهتابچیان محصول حوزه هنری است که در باشگاه فیلم سوره تولید شده و بعد از اکران در جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۷ با واکنش‌های گسترده و متفاوتی روبرو شد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “واکنش دانشجویان پس از تماشای فیلمی که دیدنش جرم است!”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید