آخرین خبر

خراسانیات، ناشنیده هایی از شجریان و مشکاتیان را روایت می کند

آلبوم خراسانیات با مجموعه ای ناشنیده از آثار محمدرضا شجریان و زنده یاد پرویز مشکاتیان توسط موسسه «دل آواز» ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ منتشر می شود.

به گزارش آوای ایرانیان، آلبوم خراسانیات با الهام از موسیقی خراسان و اشعاری از عماد خراسانی تولید و اجرا شده است و طبق گفته هایی از خانه شجریان قرار است به زودی راهی بازار موسیقی شود.

پیش از این، اثر مشترک استاد شجریان و زنده یاد مشکاتیان به عنوان یکی از تولیدات شرکت دل آواز در تاریخ ۵ مرداد ۱۳۹۸ با شماره پرونده ۵۲۴۰-۱۳۹۷ صادر شده و حالا خبر انتشارش در تاریخ ۱۹ اسفندِ جاری اعلام شده است.

در مورد این اثر اشاره شده است که ادای دین ساز و آوازی به زادگاه نام این آلبوم ناشنیده در وزارت ارشاد به نام «خراسانیات»، توسط موسسه دل‌آواز که موسس آن استاد شجریان است، ثبت شده. شاعر برخی قطعه‌های این آلبوم عماد خراسانی‌ است، ساز آن را هم استاد پرویز مشکاتیان که اصالتا نیشابوری‌ است، با الهام از موسیقی خراسان کوک کرده و آواز استاد شجریان که مشهدی‌ است، آن را به کمال رسانده است.

شایان ذکر است که آلبوم خراسانیات از محمدرضا شجریان و پرویز مشکاتیان به زودی منتشر شده و توسط شرکت ایرانگام پخش خواهد شد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “خراسانیات، ناشنیده هایی از شجریان و مشکاتیان را روایت می کند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید