آخرین خبر

اولین سینما در چین باز شد/ دوران پساکرونا آغاز می‌شود؟

پس از دو‌ ماه بسته‌شدن سینماها در چین٬ امروز درهای اولین سالن در شهر ارومچی باز شد. این شهر ۲۷ روز است که حتی یک مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا نداشته است.

به گزارش آوای ایرانیان به نقل از ورایتی٬ از اولین روز بسته شدن سینماهای چین در ۲۶ ژانویه به‌خاطر بحران کرونا دو ماه می‌گذرد و حالا سالن سینمای نخل طلایی ژونجینگ شهر ارومچی بازگشایی می‌شود.

پس از دو‌ماه بسته شدن سینماها در چین٬ امروز درهای اولین سالن در شهر ارومچی باز شد.

ارومچی مرکز شین‌جیانگ در شمال غربی چین واقع شده است. مسئولین این سینما شب قبل در شبکه‌های اجتماعی برنامه اکران ۲۲ فیلم در این سالن سینما را اعلام کردند.

با وجودی که امروز سینمای ژونجینگ بازگشایی شد اما هیچ بیننده‌ای برای تماشای فیلم به این سالن نرفت، این درحالی است که تماشای فیلم در این سالن برای اعضا مجانی و برای مردم نیز مبلغی ناچیز است با وجود اینْ مردم این کشور همچنان خود را ملزم به پیشگیری از شیوع کرونا می‌دانند.

بنابر آخرین اخبار٬ منطقه شین‌جیانگ تا اواسط روز یکشنبه به‌مدت ۲۷ روز حتی یک مورد ابتلای جدید به کرونا نداشته است.

مسئولین این شهر در تلاشند پنج سالن دیگر را تا فردا در ارومچی بازگشایی کنند. نکته جالب در بحث تدابیر پیشگیرانه در این مورد این که مسئولین٬ بلیت فروش را فقط به‌صورت حضوری ارائه می‌دهند و اظهار می‌دارند که فروش بلیت به‌صورت اینترنتی می‌تواند موجب هجوم تماشاچیان و تراکم جمعیت در سالن شود و این خوب نیست.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “اولین سینما در چین باز شد/ دوران پساکرونا آغاز می‌شود؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید