آخرین خبر

اعمال شرایط خاص برای اکران آنلاین

شورای مرکزی انجمن صنفی پخش کنندگان سینمای ایران در آخرین جلسه مورخ ۱۹ خرداد که با حضور حداکثری اعضا در خانه سینما برگزار شد، نکات مهم و راهبردی در خصوص اکران آنلاین فیلم ها عنوان شد.

به گزارش آوای ایرانیان، در این جلسه در ارتباط با زمان بهینه  تعویض فیلم‌ها در اکران آنلاین و همچنین ضرورت رعایت کپی رایت توسط صاحبان آثار صحبت شد و این شورا از وزارت ارشاد و نیروی انتظامی درخواست حمایت از صاحبان آثار و برخورد قاطع با متخلفان را دارد.

متن کامل این بیانیه بدین قرار است:

«با توجه به شرایط خاص حاکم بر کشور که لزوم نمایش آنلاین را در عرصه اکران به صاحبان فیلم نشان داده و هر روز شاهد اکران فیلم‌های بیشتری به صورت آنلاین هستیم نکات زیر لازم به ذکر است:

باید قبل از نمایش آنلاین با دفاتر پخش تسویه کامل انجام شده و رضایت نامه گرفته شود زیرا بسیاری از صاحبان فیلم بابت در اختیار قرار دادن فیلم‌هایشان مبالغی را از دفاتر پخش به عنوان قرض الحسنه دریافت می‌کنند. همچنین دفاتر پخش معمولا مبالغی را بابت چاپ عکس، پوستر و مواد تبلیغاتی هزینه می‌نماید.

نمایش فیلم به صورت هر هفته یک فیلم صاحبان فیلم و دفاتر پخش را دچار اشکال می‌نماید، بهتر است به جای هفته‌ای یک فیلم هر ۲ تا ۳ هفته در میان یک فیلم نمایش داده شود.

مسئله کپی رایت برای دفاتر پخش و صاحبان فیلم بسیار ضروریست. در حال حاضر فیلم‌ها بدون عضویت در کپی رایت بی دفاع بوده و مورد سوء استفاده قرار می‌گیرند و سایت‌های گوناگون و شبکه‌های ماهواره‌ای با سرقت فیلم‌ها هر روز مال و هستی صاحبان فیلم را به یغما می‌برند. لذا از وزارت ارشاد و نیروی انتظامی درخواست برخورد قاطع با متخلفان را داریم.

انجمن آمادگی ارائه مشاوره به کلیه صاحبان فیلم را دارد تا بتوانند با آگاهی کامل وارد فضای اکران آنلاین شوند.

در دستور کار انجمن تشکیل شورای نمایش آنلاین که به صاحبان فیلم و دفاتر پخش کمک و مشاوره خواهد داد نیز قرار دارد.

در مورد رایت ویدئو و نمایش خانگی حفظ حقوق صاحبان فیلم ضرورت دارد در این زمینه انجمن صنفی پخش کنندگان آماده ارائه مشاوره قبل از انعقاد قرارداد است.

در خاتمه به کلیه تهیه کنندگان، صاحبان فیلم و مدیران پخش و مسئولین اکران آنلاین اعلام می‌نماید که در این شرایط حساس بسیار ضروریست تا از حقوق صاحبان فیلم مراقبت گردد زیرا که در غیر اینصورت توان فیلمسازی از دست خواهد رفت. پس همگی دست در دست هم در این امر مهم کوشا باشیم.

شورای مرکزی انجمن صنفی پخش کنندگان سینمای ایران»

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “اعمال شرایط خاص برای اکران آنلاین”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید