آخرین خبر

پشت پرده انتقام خیالی موساد در «تهران»

ساده‌لوحانه است که تصور کنیم صهیونیست‌ها سریال «تهران» را صرفا برای مخاطبان داخلی خود ساخته‌اند بلکه همانطور مسئولین شبکه ۱۱ رژیم صهیونیستی با هزینه‌های نجومی در پی پخش جهانی این اثر ضدایرانی هستند.

عباس اسماعیل گل؛ این روزها در فضای مجازی تیزر مینی سریالی اسرائیلی با نام «تهران» دست به دست میشود، سریالی که تولید شبکه کان ۱۱ رژیم صهیونیستی است و قرار است پخش نخستین قسمت از سریال «تهران» بزودی از این شبکه معاند پخش شود.

سازندگان این مینی‌سریال تلویزیونی که به موضوع نبرد اطلاعاتی موساد اسرائیل و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می‌پردازد برای ارتقای کیفی سریال خود با هزینه های نجومی، گروهی حرفه ای را در کنار هم جمع کرده است بطوری که یکی از دو نویسنده این مینی‌سریال، موشه زوندر است. کسی که «فائودا»، سریال پرمخاطب سال ۲۰۱۵ شبکه نتفلیکس را هم نویسندگی کرده است و در کنار وی از چهره های برجسته ای از سینمای هالیوود همچون “نوید نگهبان” و “شان توب” نیز به ایفای نقش پرداخته اند.

اما یکی از نکات جالب این سریال بازسازی طبیعی فضای شهری تهران در این سریال ضدایرانی است که در تیزر این سریال و فیلم پشت صحنه آن خودنمایی میکند، بازسازی بخش هایی از تهران به حدی باور پذیر درآمده که چندی پیش برخی ها در فضای مجازی اعلام کرده اند که برخی سکانس های سریال در تهران و مخفیانه تصویربرداری شده اما انتشار تصاویری از پشت صحنه این سریال نشان داد عوامل آن با ساختن شهرک سینمایی کوچک در جنوب آتن یونان با یک برنامه ریزی مدون به فکر بازسازی دقیقی از نماهای شهر تهران بوده اند که آنطور که شواهد پیداست در این امر موفق بوده اند و حتی در این مسیر از چندین نابازیگر ایرانی هم بهره برده اند.

باز هم سیاه نمایی

اما این سریال ضد ایرانی که هرچقدر در فرم کار(بازسازی تهران) حرفه ای عمل کرده است اما همانطور که انتظار میرود و از تماشای تیزر این سریال بر می آید برای تولید سریال از هیچ دروغ و سیاه نمایی در خصوص اوضاع داخلی و امنیتی ایران دریغ نکرده است.

اما در معرفی این سریال آمده است: موساد بدنبال از کار انداختن برنامه اتمی ایران از طریق هک کامپیوتری است و برای این کار یک مأمور زن جوان را که «ریشه ایرانی» دارد، به تهران اعزام می‌کند این زن جوان در قامت افسر تازه کار موصاد ظاهر میشود و از آنجا که در شش سالگی به اتفاق خانواده اش به اسرائیل مهاجرت کرده نخستین ماموریت خود برای موصاد می بایست به تهران سفر کند. ..

همانطور که از معرفی این فیلم در تیزر بر می آید این سریال به نوعی تقابل رسانه ای ایران و رژیم صهیونستی محسوب می شود که قرار است پخش خود را از شبکه اسرائیلی کان ۱۱ آغاز کند طبق بررسی ها نشان میدهد عوامل این سریال از هم اکنون تلاش گسترده ای برای پخش جهانی این سریال دارند تا آنجا که میتوانند چهره غیرواقعی و خیالی از ایران به جهانیان مخابره کنند.

انتقام در دنیای خیالی

اما در این میان دو نکته باید بیشتر از موارد دیگر مورد توجه مسئولان فرهنگی کشور قرار گیرد، یک مورد آن است وقتی یکی از یک شبکه متعلق به یک رژِیم اشغالگر با هزینه های نجومی برای این سریال دست به ساخت شهرک سینمایی در کشور یونان می زنند و در کنار آن عوامل خود را از حرفه ای ترین های سینمای دنیا تشکیل میدهد ، ساده لوحانه است که تصور کنیم صهیونیست ها این مینی سریال را صرفا برای مخاطبان داخلی خود ساخته اند بلکه همانطور که اشاره شد مسئولین این شبکه اسرائیلی در پی پخش جهانی این اثر ضدایرانی خود هستند.

نکته دوم بحث محتوایی سریال باید مورد توجه قرار گیرد ، همانطور که تیزر و اطلاعات منتشر شده از سریال “تهران” مشخص است، این سریال به یک نبرد خیالی میان موساد و سازمان اطلاعاتی کشورمان می پردازد و بدون شک در این نبر خیالی عوامل موساد برنده خواهند بود اما واقعیت چیز دیگری است و طی سال های اخیر بارها عوامل اطلاعاتی موساد و سیاه در دنیای واقعی طعم تحقیر و شکست را در مقابل افسران امنیتی ایران چشیده اند و حال رژیم صهیونیستی با دروغ پراکنی و سیاه نمایی به فکر انتقام این شکست ها در دنیای غیرواقعی و مجازی است و در این راستا از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

اینکه این سریال تا چه اندازه در اهداف از پیش تعیین شده خود موفق عمل خواهد کرد، باید منتظر پخش این سریال و واکنش مخاطبان در فضای مجازی بود اما نکته ای که اینجا مورد اهمیت است، بحث خواب خرگوشی مسئولین فرهنگی کشور است که شاید با مطالعه این گزارش به اهمیت ساخت سریال ها و فیلم های سینمایی امنیتی در دنیا پی ببرند و با بک برنامه ریزی نسبت به تولید آثاری که قابلیت پخش جهانی به لحاظ کیفی را داشته باشد اقدام کنند.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “پشت پرده انتقام خیالی موساد در «تهران»”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید