آخرین خبر

خاطره بازی با «زخمه بر زخم»

آلبوم «زخمه بر زخم» با تنظیم نوید دهقان و خوانندگی علیرضا خیابانی مشتمل بر بازخوانی آثار خاطره‌انگیز و پرطرفدار موسیقی ایرانی طی روزهای آینده در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد.

به گزارش آوای ایرانیان، «زخمه بر زخم» عنوان یکی از تازه‌ترین محصولات موسیقایی است که به زودی با تنظیم نوید دهقان و خوانندگی علیرضا خیابانی منتشر می‌شود.

علیرضا تیانی خیابانی شاعر، نویسنده و خواننده این آلبوم درباره جزئیات اثر گفت: این آلبوم بازخوانی آثار خاطره انگیز و نوستالژی موسیقی ایرانی است که شامل هشت قطعه می‌شود و تنظیم قطعات را نوید دهقان و علی گرانفر برعهده داشته اند. البته به دلیل همه‌گیر شدن ویروس کرونا در ایران و لزوم رعایت بهداشت و فاصله گذاری اجتماعی، اتمام این اثر به تعویق افتاد ولی به امید خدا طی ماه‌های آتی این اثر را به مرحله نهایی و انتشار خواهیم رساند.

وی درباره ۲ اثر قبلی خود که با نوازندگی هنرمندان شناخته شده موسیقی آذربایجان منتشر شد، توضیح داد: از دیر باز و سنین نوجوانی مشتاق آثار هنرمندان خاطره انگیز آذربایجان بوده و فعالیت‌های هنری آنها را تعقیب می‌کردم. روزی از محمدعلی جدیدالاسلام که خود عکاسِ پرتره شناخته شده و مجموعه‌دار اهل تبریز است و با دارا بودنِ ۹۵۰ دوربین عکاسی به عنوان بزرگترین کلکسیونر دوربین‌های عکاسی در ایران، خواستم من را با هنرمندان اصیل موسیقی آذربایجان در تبریز آشنا کند که طی آن بهمن میرزازاده به من معرفی و همین آشنایی و ارتباط باعث شکل گیری آلبوم‌های موسیقی آذربایجانی «انتظار» و «شیرین یوخو» شد که به فاصله یک سال، در دسترس مخاطبان قرار گرفتند.

در توضیح فعالیت‌های علیرضا خیابانی آمده است: «علیرضا خیابانی، زاده آبان ۱۳۳۷ در تبریز و فارغ التحصیل رشته ژئوفیزیک از دانشگاه استانبول است. او در شعر هم تیانی و هم خیابانی تخلص می‌کند و قریحه شاعری فوق العاده حساس و نیکویی دارد و به تبع آن در ۱۳۸۵ موفق به دریافت دکترای افتخاری ادبی دانشگاه بین‌المللی آذربایجان و پس از آن در ۱۳۸۶ به درجه استادی در همان دانشگاه دست یافت. از این هنرمند کتاب‌های متعددی در زمینه شعر و ادب منتشر شده که می‌توان به یاریله صحبت ۱ و ۲، از آب و گل به عشق، زلف آشفته، رباعیات خیابانی اشاره کرد.»

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “خاطره بازی با «زخمه بر زخم»”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید