آخرین خبر

احسان علیخانی رفیق داوران عصر جدید یا رقیب!

آوای ایرانیان: واقعیتش اصلا فلسفه این «زنگ شروع» مشخص نیست. در نمونه های خارجی برنامه های مشابه عصر جدید که اصلا چنین چیزی وجود ندارد اما واقعیتش این زنگ شروع در برنامه عصر جدید هیچ معنا و هیچ کاربردی ندارد.

خبرنیوز نوشت: کسی نمی تواند در موفقیت برنامه عصر جدید شک داشته باشد که اگر چنین باشد حتما از دایره انصاف خارج شده و مغرضانه قضاوت کرده است.

احسان علیخانی تهیه کننده و مجری زرنگ و مخاطب شناسی است. او به خوبی می داند سراغ چه برنامه هایی برود و چه محتواهایی برای مخاطبش آماده کند تا مورد توجه قرار گیرد.
چه برنامه های ویژه نوروز و شب یلدا و چه برنامه ماه عسل که مردم را می گریاند و چه حالا با برنامه عصر جدید که هرچند کپی شده نمونه های خارجی است اما چه اشکالی دارد کپی کاری پرمخاطبی که به قول احسان علیخانی ایرانیزه شده و از تلویزیون کشورمان اجازه پخش گرفته است.
او البته در ایرانیزه کردن برنامه عصر جدید به جز مواردی که تقریبا همه می دانند از تلویزیون ما قابل پخش نیست یک مجری همه کاره به جز مجری حاشیه ای به برنامه اش اضافه کرد!
مجری همه کاره ای که بتواند خیلی حرف بزند. توی دید باشد.درباره اجراها اظهار نظر کند.بر نظر و رای داوران تاثیر بگذارد و حتی حق رای ویژه و فرستادن مستقیم شرکت کنندگان به مرحله نیمه نهایی را هم داشته باشد!
خوب این ها همه اختیاراتی بود که احسان علیخانی در ایرانیزه کردن برنامه اش لحاظ کرد!
در سری اول برنامه عصر جدید همه این ها وجود داشت تنها یک مورد از دست احسان علیخانی در رفته بود احتمالا حدس زدید کدام مورد است؟!
بله همان زنگی که هنگام شروع اجرای شرکت کننده ها علیخانی بر روی آن می زند و اعلام شروع برنامه شرکت کننده ها را می کند.
واقعیتش اصلا فلسفه این «زنگ شروع» مشخص نیست. در نمونه های خارجی برنامه های مشابه عصر جدید که اصلا چنین چیزی وجود ندارد اما واقعیتش این زنگ شروع در برنامه عصر جدید هیچ معنا و هیچ کاربردی ندارد.
زنگ شروع یا سوت شروع مثلا به درد مسابقات ورزشی مثل فوتبال یا فوتسال و بسکتبال می خورد. در فوتسال و بسکتبال چون هر ثانیه که توپ بیرون می رود وقت بازی نگه داشته می شود سوت داور نقش تعیین کننده ای دارد.
اما زنگی که احسان علیخانی به عنوان شروع هر اجرای شرکت کنندگان می زند، می تواند چه معنی داشته باشد؟
اصلا تا حالا و در سری دوم عصر جدید که دور اولش هم تمام شده این زنگ به چه کار آمده؟
کدام اجراها مثلا بیشتر از زمان معمولشان اجرا کرده اند که احسان علیخانی زنگ پایان زده باشد و بگوید وقتتان تمام است.
اصلا این چه زنگی است که «شروع» دارد اما «پایان» ندارد؟ اگر زنگ شروع اجراکنندگان است باید همان زنگ پایان کارشان هم باشد.
در نهایت این که در سری دوم برنامه عصر جدید تنها چیزی که احسان علیخانی از داوران برنامه اش کم داشت همین زنگ بود که آن هم طبق فرمول ایرانیزه شدن عصرجدید به آن اضافه شد!

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “احسان علیخانی رفیق داوران عصر جدید یا رقیب!”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید