آخرین خبر

تولدت مبارک شاعر عاشقانه های پاپ

به گزارش آوای ایرانیان، افشین یداللهی،  ۲۵ اسفندماه چند سال پیش در مسیر بازگشت به تهران در هشتگرد تصادف کرد و در این حادثه افشین یداللهی و همسرش به رحمت خدا رفت.

زنده یاد افشین یداللهی (زاده ۲۱ دی ۱۳۴۷ در اصفهان)، پزشک متخصص اعصاب و روان و از ترانه سرایان اهل ایران بوده است.

یداللهی برای تیتراژ بسیاری از سریال‌های خوش‌نام تلویزیونی، ترانه‌هایی سروده است. بیشترین شهرت وی در این زمینه به‌واسطه سرودن ترانه شب آفتابی، سریال غریبانه، شب دهم، میوهٔ ممنوعه و مدار صفر درجه و معماى شاه است.

این ترانه سرا چند سال پیش که مهمان آوای ایرانیان بود، در گفتگویی در خصوص مسائل مختلف موسیقی، شعر و ترانه سخنانی به میان آورد که در ادامه بخش کوتاهی از این مصاحبه را که در خصوص وضعیت این روزهای ترانه سرایی پاپ است، آمده است:

“متاسفانه ترانه سرایی در موسیقی پاپ امروزه به گونه ای شده است که برخی ها اشتباه میکنند و یک ترانه پاپ فقط باید با اغراق از خیانت و جدایی و نفرت سخن به میان آورد و در این میان، “عشق و محبت” حلقه گمشده  ترانه های پاپ لقب میگرد.

این روانشناس افزود: ترانه سراها و شاعرها باید با آثارشان، محبت، امید و عشق را در  میان جامعه خود انعکاس دهند و اگر قرار است در ترانه ای از جدایی و  غم سخت به میان آورند می بایست این ترانه لحن نفرت و القای پوچی در زندگی را  برای  مخاطب به هنراه نداشته باشد.

وی ادامه داد: به واقع خیلی موارد من و بسیاری از همکارانم از وضعیت برخی ترانه های پاپ حرص و جوش زیادی میخوریم، اما تنها کاری که از دستمان بر میآد، برپایی کارگاه های مختلف برای پرورش استعدادهای ترانه سرایی موسیقی پاپ است”

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “تولدت مبارک شاعر عاشقانه های پاپ”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید