آخرین خبر

سمفونی «چنین گفت زرتشت» در زاگرب اجرا شد

سمفونی «چنین گفت زرتشت» به آهنگسازی علی رهبری و خوانندگی رضا فکری با حضور سفرای ایران و کرواسی همزمان با سی‌امین سالگرد روابط دیپلماتیک این ۲ کشور در شهر زاگرب برگزار شد.

به گزارش آوای ایرانیان، همزمان با سی‌امین سالگرد روابط دیپلماتیک ایران و کرواسی سمفونی «چنین گفت زرتشت» به آهنگسازی و رهبری ارکستر علی رهبری و خوانندگی رضا فکری با حضور سفرای ایران و کرواسی در شهر زاگرب برگزار شد.

کنسرت «چنین گفت زرتشت» از آثار علی رهبری جمعه سیزدهم اسفند ماه به رهبری این موسیقیدان ایرانی تبار و خوانندگی رضا فکری همراه با ارکستر و کر فیلارمونیک زاگرب در سالن لیسینسکی شهر زاگرب برگزار شد. این کنسرت به مناسبت صد و پنجاهمین سالگرد تاسیس ارکستر فیلارمونیک زاگرب و هم زمان با سی‌اُمین سالگرد روابط دیپلماتیک ایران و کرواسی روی صحنه رفت.

سالن لیسینسکی شهر زاگرب که بزرگ ترین سالن موسیقی کرواسی است در حالی میزبان این کنسرت بود که علاوه بر حضور مخاطبان تعدادی از مقامات سیاسی و هنری کرواسی و ایران و سفرای کشورهای مختلف از جمله سُفرای ۲ کشور ایران و کرواسی مهمانان این برنامه بودند.

خوانندگی این کنسرت به عهده رضا فکری بود که همکاری‌های بسیاری از جمله اپرای «غمنامه ایرانیان»، اپرای «حضرت ابراهیم»، «دیوان شرق و غرب گوته» و قطعه «مرشد» را با علی رهبری در کارنامه خود دارد.

ارکستر فیلارمونیک زاگرب یکی از مشهورترین فیلارمونیک‌های اروپا است که علی رهبری سال‌ها مدیریت هنری این ارکستر را برعهده داشته است.

قطعه «چنین گفت زرتشت» به تازگی برای کمپانی ناکسوس آلمان ضبط شده و به زودی در سراسر جهان منتشر خواهد شد.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “سمفونی «چنین گفت زرتشت» در زاگرب اجرا شد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید