آخرین خبر

هنوز استعفای مدیر خانه هنرمندان پذیرفته نشده است

آوای ایرانیان: در شواری عالی این خانه بررسی و پذیرفته نشده است.

راد در پاسخ به ایسنا درباره بررسی استعفای مجید رجبی معمار، مدیر عامل خانه هنرمندان ایران که شب گذشته از سوی او اعلام شد، توضیح می‌دهد: در آخرین جلسه شورای عالی که روز یکشنبه ۲۲ اسفند ماه برگزار شد، آقای رجبی معمار استعفای خود را مطرح کردند و قصد داشتند گزارشی را درباره عملکرد خود ارایه دهند که من نه استعفای ایشان را گرفتم و نه گزارش‌شان را. زیرا مقرر شد در جلساتی که بعد از تعطیلات نوروز در هیات مدیره خانه هنرمندان ایران خواهیم داشت، درباره این قضیه تصمیم‌گیری کنیم و شورای عالی هم نظر خود را بیان کند.

او ادامه می‌دهد: بنابراین در حال حاضر استعفای آقای رجبی معمار، بررسی و  پذیرفته نشده است.

راد با اشاره به تنگناهای مالی شدیدی که خانه هنرمندان ایران با آن دست به گریبان است، اضافه می‌کند: خانه هنرمندان ایران واقعا دچار مشکلات مالی است و حتی در پرداخت حقوق کارکنان با موانع جدی رو به روست. پرسنل این خانه به دلیل سابقه حضور خود و علاقه‌مندی خود به این مکان، همراهی بسیاری داشته‌اند ولی این وضعیت در بلند مدت امکان‌پذیر نیست.

رییس شورای عالی خانه هنرمندان ایران ادامه می‌دهد: در این مدت نامه‌نگاری‌های متعددی با مسئولان مختلفی برای دریافت بودجه انجام دادیم و مشکلات خود را توضیح داده‌ایم که فقط مبالغ بسیار اندکی دریافت کرده‌ایم و با آن بخشی از حقوق کارکنان خانه را پرداختیم .

راد با یادآوری گستردگی برنامه‌های خانه هنرمندان ایران و فعالیت مستمر آن حتی در دوران کرونا خاطرنشان می‌کند: با وجود همه مشکلات، خانه هنرمندان ایران و تماشاخانه ایرانشهر خود را سر پا نگه داشتند ولی متاسفانه این مکان با این همه فعالیت‌های گسترده مورد حمایت قرار نگرفته است و بویژه در دو سه سال اخیر این حمایت بسیار ضعیف و کمرنگ بوده است. به طوری که خانه هنرمندان ایران چندین بار تا مرز تعطیلی پیش رفته است ولی با حمایت و ایستادگی کارکنان مجموعه و شورای عالی به فعالیت خود ادامه داده است ولی این شرایط دشوار نمی‌تواند تا ابد ادامه پیدا کند و باید فکری جدی برای حمایت از این مکان مهم فرهنگی کرد.

مجید رجبی معمار، مدیر عامل خانه هنرمندان ایران شب گذشته، چهارشنبه ۲۵ اسفند ماه اعلام کرده به دلیل فشارهای اقتصادی از سمت خود استعفا داده است.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “هنوز استعفای مدیر خانه هنرمندان پذیرفته نشده است”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

برنامه کنسرت ها

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید