آخرین خبر

بعد از شادمهر حالا نوبت همایون شجریان است

آوای ایرانیان: در سال‌های اخیر کنسرت خوانندگان ایرانی در دوبی همواره حاشیه‌ساز بوده است. چند سال قبل به شادمهر اجازه خواندن آهنگ ملی میهنی داده نمی‌شد اما شادمهر در کنسرت آخر خود در دبی سرود “ای ایران” را اجرا کرد و گفت دیگر به دوبی نمی‌آید. امسال نیز ابی به این شهر در حاشیه خلیج فارس سفر کرد و به گفته خودش “قطعه‌ خلیج فارس را نخواند تا فرصت اجرای مجدد در نزدیکی خاک ایران را از دست ندهد”. حالا نوبت برگزاری کنسرت همایون شجریان در دوبی است.

فصل تازه فعالیت‌های گروه موسیقی «سیاوش» به سرپرستی و خوانندگی همایون شجریان با آغاز بهار ۱۴۰۱ با اجرای برنامه در کشورهای بلژیک، فرانسه و هلند پیش روی مخاطبان قرار گرفت. مهیار طریحی (نوازنده سنتور)، حسین رضایی‌نیا (نوازنده دف)، آیین مشکاتیان و آزاد میرزاپور (نوازنده تار و عود) از جمله هنرمندانی هستند که در این مجموعه کنسرت‌ها همایون شجریان را همراهی کردند.

گروه «سیاوش» به سرپرستی همایون شجریان از جمله مجموعه‌های شناخته شده موسیقی ایرانی طی سال‌های گذشته است که در سال‌های آغازین دهه ۹۰ اجراها و برنامه‌های زنده زیادی را پیش روی مخاطبان قرار دادند که از آن جمله می‌توان به مجموعه کنسرت‌های «آیینه‌ها» به آهنگسازی کیخسرو و سهراب پورناظری اشاره کرد. در این کنسرت‌ها همایون شجریان (خواننده)، سهراب پورناظری (آهنگساز، نوازنده تنبور و کمانچه)، حسین رضایی‌نیا (نوازنده سازهای کوبه‌ای)، همایون نصیری (نوازنده سازهای کوبه‌ای)، شهرام غلامی (نوازنده عود)، اصغر عربشاهی (نوازنده تار)، مهیار طریحی (نوازنده سنتور)، آیین مشکاتیان (نوازنده سازهای کوبه‌ای) و داریوش آذر (نوازنده کنترباس) حضور داشتند.

همایون شجریان شهریور سال ۱۳۹۱ بود که پس از تشکیل این مجموعه موسیقایی گفته بود: «همیشه دوست داشتم گروهی مثل گروه «آوا» که پدرم آن را تاسیس کرده بودند، پی‌ریزی کنم و این گروه جایی باشد تا آثار هر آهنگسازی در آن اجرا شده و نوازندگان مختلف در آن هنرنمایی کنند. من هم نام این گروه را «سیاوش» گذاشتم و فعالیتم را با این گروه آغاز می‌کنم.»

تازه‌ترین کنسرت گروه موسیقی «سیاوش» به سرپرستی و خوانندگی همایون شجریان، ۱۲ اردیبهشت در دوبی برگزار می‌شود.

به گزارش ایران‌آرت، در سال‌های اخیر کنسرت خوانندگان ایرانی در دوبی همواره حاشیه‌ساز بوده است. چند سال قبل به شادمهر اجازه خواندن آهنگ ملی میهنی داده نمی‌شد اما شادمهر در کنسرت آخر خود در دبی سرود “ای ایران” را اجرا کرد و گفت دیگر به دوبی نمی‌آید. امسال نیز ابی به این شهر در حاشیه خلیج فارس سفر کرد و به گفته خودش “قطعه‌ خلیج فارس را نخواند تا فرصت اجرای مجدد در نزدیکی خاک ایران را از دست ندهد”. حالا نوبت برگزاری کنسرت همایون شجریان در دوبی است…

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “بعد از شادمهر حالا نوبت همایون شجریان است”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید