آخرین خبر

آیا «ترمیناتور» هفتم در راه است؟/ هوش مصنوعی جایگزین ربات‌های بد

به گزارش آوای ایرانیان به نقل از ورایتی، مثل این که ساخت ادامه‌هایی بر «ترمیناتور» ‌پایان ندارد و این بار جیمز کامرون در گفتگو با پادکستی تایید کرده که بررسی‌هایی درباره ادامه دادن این مجموعه اکشن طولانی در جریان است.

اولین ترمیناتور سال ۱۹۸۴ ساخته شد اما پنجمین فیلم از این مجموعه یعنی «ترمیناتور جنسیس» یک شکست کامل در گیشه‌های سینما را تجربه کرد و فیلم بعدی آن یعنی «ترمیناتور: سرنوشت تاریک» هم تنها ۲۶۱ میلیون دلار در سراسر جهان فروخت. با این حال همه این بی‌اقبالی‌ها شاید برای توقف ادامه این فرنچایز سینمایی کافی نباشد.

کامرون در این مصاحبه جدید گفته اگر بخواهد فیلم دیگری از «ترمیناتور» بسازد – که مذاکره برای ساخت آن در جریان است – موضوع را به سمت هوش مصنوعی می‌برد تا به سمت دیوانه شدن روبات‌های بد. اما هنوز هیچ چیزی قطعی نشده است.

«سرنوشت تاریک» که تیم میلر کارگردان «ددپول» آن را برمبنای داستانی از کامرون ساخته بود، با اتحاد دوباره ستاره‌های فیلم اصلی یعنی لیندا همیلتون و آرنولد شوارتزنگر در نقش سارا کانر و ترمیناتور، سعی داشت تا دوباره به مسیر داستان بازگردد و این مجموعه را احیا کند، اما موفق نبود. کامرون به تازگی از آن به عنوان میخی در تابوت یاد کرد. وی گفت به همین دلیل هم خودش حاضر به ساخت آن نشد.

کامرون گفت: فکر می‌کنم فیلم می‌توانست با حضور لیندا در آن جواب بدهد. با حضور آرنولد هم می‌توانست جان به در ببرد، اما وقتی هر دوی آنها در فیلم باشند و می‌دانی یکی ۶۰ ساله است و دیگری ۷۰ ساله؛ این فیلم دیگر «ترمیناتور» این نسل نیست، حتی متعلق به پدرت هم نیست، متعلق به نسل پدربزرگت است و ما این را ندیدیم.

کامرون افزود: ما آن فیلم را دوست داشتیم و فکر می کردیم بازگشت آنها جالب باشد.

جیمز کامرون ۲ فیلم اول «ترمیناتور» را کارگردانی کرد و از نویسندگان آن بود. «ترمیناتور ۲: روز داوری» که سال ۱۹۹۱ ساخته شد اغلب به عنوان یکی از فیلم‌های خوب اکشن شناخته می‌شود، اما کامرون هیچ دخالتی در ۳ دنباله بعدی نداشت. «سرنوشت تاریک» ‌هم گرچه در گیشه موفقیت نیافت اما نظر منتقدان را جلب کرد.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “آیا «ترمیناتور» هفتم در راه است؟/ هوش مصنوعی جایگزین ربات‌های بد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید