آخرین خبر

ارکستر ملی ایران در روز جهانی هلال احمر روی صحنه رفت

به گزارش آوای ایرانیان به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، ارکستر ملی ایران در راستای مسئولیت اجتماعی خود با شعار «صلح و بشردوستی» به مناسبت روز جهانی هلال احمر با رهبری همایون رحیمیان و با حضور مهدی سالم مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی، وحید سلیمی رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر و جمعی از مسئولان این نهاد یکشنبه ۱۷ اردیبهشت در تالار وحدت روی صحنه رفت.

سلیمی رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در ابتدای این برنامه ضمن تبریک هفته هلال احمر در سخنانی اظهار کرد: سالی که سپری شد، پر از اتفاقات و حوادث مختلف بود و حوادث طبیعی و زلزله‌هایی در داخل و خارج از کشور اتفاق افتاد. از سوی دیگر موضوعات مختلفی در حوزه‌های بشردوستی و اقدامات قابل توجهی در سازمان های جوانان و امداد و نجات و داوطلبان به واسطه حضور این داوطلبان، اعضا و داوطلبان پرتلاش جمعیت هلال احمر اتفاق افتاد که برای جمعیت هلال احمر باعث افتخار بود و این اقدامات و همچنین خدماتی که به واسطه زلزله شهرستان خوی و زلزله ترکیه ارایه شد، توسط فدراسیون جهانی صلیب سرخ مورد تقدیر قرار گرفت.

وی افزود: برنامه‌های متنوعی برای گرامیداشت هفته هلال احمر و تجلیل از اعضا و داوطلبان جمعیت هلال احمر تدارک دیده شده است که یکی از این برنامه‌ها با همراهی بنیاد فرهنگی هنری رودکی اجرای ویژه ارکستر ملی ایران بود که از مدیریت بنیاد، رهبر و هنرمندان ارکستر تقدیر و تشکر می‌کنیم.

سپس ارکستر ملی ایران به رهبری همایون رحیمیان به اجرای قطعاتی از موسیقی ایرانی پرداخت.

در این برنامه به ترتیب قطعه‌های «سبکبال» از حسین دهلوی، «سوئیت دشتی» از جواد معروفی، «به یاد صبا» و «نغمه ترک» از حسین دهلوی، «هشت بهشت» از حسن کسایی و تنظیم جواد معروفی، آهنگ «آذربایجان» از روح الله خالقی، «سرود گل» از حسین دهلوی، «رنگ همایون» اثر درویش خان و تنظیم جواد معروفی و «ای ایران» اثر روح‌الله خالقی اجرا شدند.

این دومین اجرای ارکستر ملی ایران برای اعضای جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران بود.

پیش از این ارکستر ملی ایران به رهبری همایون رحیمیان ۱۳ آذر ۱۴۰۱ به مناسبت پنجم دسامبر روز جهانی داوطلب و همبستگی با کار داوطلبانه و به افتخار فداکاری‌ها و خدمات داوطلبان هلال احمر در راستای مسئولیت اجتماعی بنیاد رودکی روی صحنه رفته بود.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “ارکستر ملی ایران در روز جهانی هلال احمر روی صحنه رفت”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید