آخرین خبر

شنیدن عاشقانه‌های حمید هیراد و مصطفی راغب در یک کنسرت مشترک

به گزارش گروه آوای ایرانیان به نقل از روابط عمومی برنامه، حمید هیراد و مصطفی راغب از خوانندگان مطرح موسیقی پاپ کشورمان شامگاه چهارشنبه بیست و هفتم اردیبهشت کنسرت مشترکی را در تالار وزارت کشور برگزار کردند.

شروع این اجرا با پخش ویدیویی از حمید هیراد بود.

در این ویدیو، هیراد توضیحاتی درباره همکاری با مصطفی راغب بیان کرد و گزارشی از وضعیت بیماری‌اش را به طرفدارانش ارائه داد.

حمید هیراد در این ویدئو توضیح داد: یک ماه و نیم است که برای فراهم کردنِ شب جذاب، مشغول کار و تمرین و تلاش هستیم. مطمئنیم که حاصل این زحمات، شب فوق‌العاده‌ای خواهد بود. البته قبل از هر چیز مدیون خدا و بعد مادرم هستم و بزرگترین عامل برای ادامه راه و مبارزه با بیماری‌ام، همین موسیقی و بودن کنار مردم است. اگر ساز بلد نبودم و موسیقی نمی‌دانستم، جنگیدن و تحمل کردن این بیماری برایم خیلی دشوار می‌شد. وقتی درد این بیماری برایم شدید می‌شود، مشغول نواختن ساز می‌شوم. کار کردن با راغب بسیار لذت بخش است. راغب بسیار خوش قلب است و هر چه دارد از همین خوش‌قلبی است. من عاشق طرفدارانم هستم و تا آخرین لحظه‌ای که زنده‌ام عاشق‌شان می‌مانم.

آغازگر این اجرا که به همت مجموعه «آوازی نو» پیش روی مخاطبان قرار گرفت، نوازندگان بودند.

در طول برگزاری این کنسرت حدود ۲۰ نوازنده روی صحنه آمدند که البته هر خواننده، گروهِ نوازندگانِ خودش را داشت.

ابتدا حمید هیراد با انرژی بسیار روی صحنه آمد و منتخبی از آثارش را به رهبری ارکستر رسول حسینی اجرا کرد.

این خواننده پیش از اجرای آهنگ «شوخیه مگه» گفت: این آهنگ را زمانی ساختم که حالم خوش نبود. کلام این آهنگ را از حرف مادرم گرفتم. پس این آهنگ را به مادرم و تمام مادران ایران و جهان تقدیم می‌کنم.

حمید هیراد در این کنسرت آهنگ‌های «مستم کن»، «زبیای من»، «یار»، «بی‌تاب» و «شوخیه مگه» را اجرا کرد.

در ادامه نوبت به راغب رسید. پیش از آنکه راغب و نوازندگانش روی صحنه بیایند،‌ ویدیویی از این خواننده پخش شد که او هم توضیحاتی درباره همکاری‌اش با هیراد و اجرای کنسرت مشترک با او ارائه کرد.

در صحبت های راغب آمده بود: امیدوارم این اتفاق به حال خوب مردم ختم شود. همکاری من و هیراد، اتفاقی بود که شب جذاب را رقم زد. حمید، خوبی‌های بسیاری دارد اما مهمترین ویژگی‌اش از نظر من، دست و دلبازی و بخشندگیِ اوست. نه شهرت و نه مادیات برایم مهم نیست. همه ما دنبال اتفاق خوبی هستیم که ماندگار شویم. من دوست دارم ماندگار شوم. همیشه از بچگی عاشق خدا بوده‌ام؛ بعد از خدا دعای پدر و مادر حامی‌ام بوده و اکنون هم حمایت مردم بزرگترین نعمت برایم محسوب می‌شود.»

این خواننده پیش از خواندنِ هر آهنگ، تلاش می‌کرد تا با چند بیت آواز، مخاطب را برای همراهی آماده کند.

از نکات قابل توجه این بخش، همراهی نوازنده قانون با آوازهای مصطفی راغب بود. در این اجرا آیلار زرپرور نواختن قانون را برعهده داشت.

مصطفی راغب در این کنسرت آهنگ‌های هوای عشق، همینه عشق، آواز زندگی، پیچک، خاتون و توراکه دیدم را خواند. رهبر ارکستری که راغب را همراهی می‌کرد، نوید اسکندر بود.

در پایان این اجرا، راغب و هیراد همزمان روی صحنه حاضر شدند و دو قطعه‌ی مشترک را با هم خواندند.

در قسمتی که هر دو خواننده روی صحنه بودند، هر دو تیمِ نوازندگان با هم ترکیب شدند و دو قطعه پایانی را با هم نواختند.

«جذاب» و «خوش به حالم» دو قطعه‌ای بودند که راغب و هیراد، آنها را به صورت مشترک روی صحنه خواندند.

زمان برگزاری هر سانس از این کنسرت به طور طبیعی به درازا کشید. این زمان زیاد به این علت بود که در هر سانس حدود ۲۰ آهنگ از سوی ۲ خواننده اجرا شد. همین مسأله موجب شد که سانس دوم این کنسرت تا ساعت یک بامداد به درازا بکشد و البته در عین حال همراهی مردم تا آخرین لحظات را هم در پی داشت.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “شنیدن عاشقانه‌های حمید هیراد و مصطفی راغب در یک کنسرت مشترک”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید