آخرین خبر

اجرای برنامه‌های فرهنگی کتاب محور در دهه کرامت

یبه گزارش آوای ایرانیای حسین سعیدی مدیر عامل انتشارات به نشر (آستان قدس رضوی)  گفت: همزمان با دهه کرامت رضوی، برنامه‌های فرهنگی ترویجی کتاب محور با در نظر داشتن محور «ما، امام رضا (ع) و کتاب» برگزار می‌شود.

وی افزود: در راستای تحقق این شعار، برنامه اصلی انتشارات به‌نشر برگزاری رویداد کتاب‌محور «قلم گاه» در گستره ملی آغاز به کار خواهد می‌کند. کتاب «چشمه‌های بهشت» نوشته محمدهادی زاهدی که گزیده‌ای از کتاب «عیون الاخبار امام رضا (ع)» منبع مطالعاتی این رویداد است. علاقه‌مندان می‌توانند در بخش عمومی بعد از مطالعه کتاب به سوالات پاسخ دهند. در این مسابقه بخش ویژه نیز در نظر گرفته شده است که هنرمندان، نویسندگان و تصویرگران می‌توانند براساس کتاب «چشمه‌های بهشت» آثار تولیدی خود را در حوزه‌های متنی و تصویری را ارائه دهند و با محور قرار دادن بخشی از کتاب به تولید محتوا بپردازند. سعیدی افزود: کلیه محتواهای برگزیده متنی و تصویری مورد حمایت و چاپ در انتشارات قرار خواهند گرفت.

سعیدی گفت: با توجه به اجرای خوب و موفق کتابفروشی سیار در ایام عید نوروز برآن شدیم تا در دهه کرامت رضوی نیز کتابفروشی سیار را دوباره راه اندازی کنیم. از این رو در دهه کرامت ۳ دستگاه مینی بوس با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مجهز شده و به عنوان کتابفروشی سیار همراه با اجرای مسابقه کتابخوانی، نمایش و ارائه خدمات کتاب‌محور در سطح روستاهای استان خراسان رضوی مشغول به فعالیت خواهد شد.

وی با اشاره به آغازبه کارسومین فروشگاه کتاب رضوی در دهه کرامت افزود: در راستای توسعه فروشگاه‌های کتاب و مراکز عرضه کتاب و محصولات فرهنگی با استانداردهای تراز، فروشگاه کتاب حرم مطهر رضوی در خیابان طبرسی بازسازی شده و با ارائه ۱۶ هزار جلد کتاب و محصولات فرهنگی با فضای زیبا راه اندازی خواهد شد.

مدیرعامل انتشارات به‌نشر گفت: در برنامه‌های فرهنگی برگزار شده، بن تخفیف ۳۰ درصدی کتاب به کودکان اهدا می‌شود که افراد می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های کتاب مرکزی انتشارات به‌نشر واقع در خیابان امام خمینی (ره) از این تخفیف‌ها بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به برگزاری نشست‌های نقد و بررسی آثاردر دهه کرامت رضوی در فروشگاه‌های کتاب به‌نشر افزود: نشست نقد و بررسی کتاب‌های «زیست نامه مادر امام رضا (ع)» نوشته ناهید طیبی در فروشگاه کتاب رضوی شهر قم و کتاب «من و آقای همسایه» در فروشگاه کتاب انتشارات به‌نشر واقع در تهران با حضور کارشناسان، نویسندگان و جمعی ازعلاقه‌مندان به کتاب برگزار خواهد شد. همچنین دومین نشست عصرانه داستان نویسان رضوی در دهه کرامت، در مشهد برگزار می‌گردد.

مدیرعامل انتشارات به‌نشر گفت: در ایام دهه کرامت رضوی دو رویداد کتاب محور با عنوان «کتاب، نمایش و بازی» در فروشگاه‌های مرکزی کتاب و محصولات فرهنگی به‌نشر و کتابفروشی شهدای تیپ فاطمیون واقع در منطقه گلشهر برگزار خواهد شد. در این برنامه‌های کودکانه اجرای نمایش و بازی براساس تازه‌ترین کتاب‌های کلر ژوبرت نویسنده فعال حوزه کودک و نوجوان خواهد بود. در این برنامه کودکان تماشاگر در اجرای نمایش با عروسک گردان و گویندگان همراهی می‌کنند.

سعیدی با اشاره به اینکه کودکان و نوجوانان نیازمند محصولات فرهنگی کتاب محور هستند، افزود: در دهه کرامت رضوی دو ویژه نامه برای کودکان و نوجوانان با عنوان «نقاره خانه» و «گلدسته» در گروه تولید انتشارات به‌نشر با مشارکت و حمایت سازمان علمی فرهنگی آستان قدس رضوی چاپ شده است که این ویژه نامه‌ها با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان با معارف امام رضا (ع)، سرگرمی، قصه، مسابقه در ده هزار نسخه منتشر شده که در طول دهه کرامت رضوی در حرم مطهر رضوی توزیع خواهد شد.

وی گفت: دردهه کرامت رضوی دو نمایشگاه کتاب رضوی در ورودی باب الجواد و باب الرضا (ع) راه اندازی خواهد شد که به عرضه کتاب و محصولات فرهنگی با موضوع امام رضا (ع) به زائران می‌پردازند.

سعیدی افزود: پنجمین شماره از ماهنامه انتشارات به‌نشر با تغییر اندکی در عنوان مجله از این شماره با نام «کتاب رضوی» منتشر می‌شود. کتاب رضوی خرداد ماه ویژه دهه کرامت است و مطالبی خواندنی در این خصوص در این شماره به چشم می‌خورد. همچنین دور دوم «عصرانه داستان نویسان رضوی» از ماه گذشته آغاز شده، و دومین جلسه نشست داستان نویسان رضوی در ایام دهه کرامت به دبیری استاد علیرضا مهرداد در فروشگاه مرکزی به‌نشر برگزار می‌شود.

وی گفت: در راستای ایجاد فضایی شاد و خاطره انگیز برای دختران، رویدادی با مشارکت مؤسسه مهتدی در فروشگاه مرکزی به‌نشر با عنوان «یک قرار دخترانه، روز معصومه» برگزار می‌شود. در این برنامه بخش‌های متنوع بازی، سرگرمی، قصه خوانی، تئاتر و جشن تدارک دیده شده‌است و همه دختران و بانوان مشهدی به این جشن می‌توانند در این جشن شرکت کنند.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “اجرای برنامه‌های فرهنگی کتاب محور در دهه کرامت”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید