آخرین خبر

بازدید سفرای ۳کشور از نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «آمریکای لاتین»

به گزارش آوای ایرانیان به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، رومینا گوادا لوپه پرز راموس سفیر بولیوی، خوزه رافایل سیلوا آپونته سفیر ونزوئلا و ادواردو ریکاردو گرادیلونه نتو سفیر برزیل به همراه محمد خراسانی زاده مدیرکل هنرهای تجسمی و سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران، سید امیر جاوید قایم‌مقام رئیس حوزه هنری در امور بین‌الملل، شعیب حسینی مقدم قایم‌مقام سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران و مسعود شجاعی طباطبایی دبیر نمایشگاه، از آثار کارتون و کاریکاتور هنرمندان «آمریکای لاتین» در موزه هنرهای معاصر تهران بازدید کردند.

همچنین در این بازدید حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید سعیدرضا عاملی رئیس دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران و چهره‌های مختلف هنری و بین‌المللی نیز حضور داشتند.

رومینا گوادالوپه پرز سفیر بولیوی در بازدید از این نمایشگاه گفت: رویدادهای هنری مانند این نمایشگاه باعث تقویت ارتباطات میان ایران و کشورهای آمریکای لاتین می‌شود. اساساً این نمایشگاه بر پایه دیپلماسی عمومی فرهنگی است که بر ارتباط با جوامع و اجتماعات آمریکای لاتین بنا شده است.

خوزه رافائل سیلوا آپونته سفیر ونزوئلا در ایران نیز درباره نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «آمریکای لاتین» گفت: آثاری از کشورهای مختلف آمریکای لاتین در این نمایشگاه ارائه شده است که با یک نگاه و بدون درگیری زبان‌های مختلف آن‌ها را درک می‌کنیم. ما یک جمله معروفی را داریم که یک تصویر کار هزار حرف را انجام می‌دهد.

حجت‌الاسلام سیدسعیدرضا عاملی رئیس دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران نیز در این بازدید گفت: ارتباط با کشورهای آمریکای لاتین به دلیل وجوه مشترکی که به لحاظ فرهنگ اجتماعی و روحیه مقاومت در مقابل نظام‌های سلطه‌گر داریم و همچنین به لحاظ منافع مشترکی که در عرصه امنیتی، سیاسی و اجتماعی داریم اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

در پایان این بازدید «کتاب سال کاریکاتور» به سفرای کشورهای برزیل، ونزوئلا و بولیوی اهدا شد.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “بازدید سفرای ۳کشور از نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «آمریکای لاتین»”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید