آخرین خبر

بصره میزبان نمایشگاه کاریکاتور «طوفان الاقصی» شد

نمایشگاه گروهی کاریکاتور «طوفان الاقصی» با حضور رییس دانشکده هنرهای زیبای بصره، دانشجویان این دانشکده، اساتید هیات علمی آن و جمعی از هنرمندان استان خوزستان کار خود را از امروز پنجشنبه ۱۴ دی‌ آغاز کرد. همچنین محمد شهباز گهرویی رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی خوزستان، رضا ملکی رایزن فرهنگی ایران در بصره و سید امیرناصر جاوید قایم مقام رییس‌حوزه هنری در امور بین‌الملل نیز در آیین افتتاحیه این نمایشگاه حضور داشتند.

آثار این نمایشگاه به هنر سید مسعود شجاعی طباطبایی، محمدحسین نیرومند و مازیار بیژنی خلق و تولید شده‌اند که در گالری دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه بصره به نمایش گذاشته شده‌ است.

در حاشیه این نمایشگاه که در راستای تعمیق ارتباط هنری بین هنرمندان خوزستان و استان بصره به عنوان دومین استان مهم کشور عراق افتتاح شد، چندین کارگاه و نشست بین هنرمندان خوزستان و بصره به منظور گسترش و تحکیم ارتباطات میان آن‌ها برپا شد.

نمایشگاه گروهی کاریکاتور «طوفان الاقصی» آثار مرتبط با مساله فلسطین و غزه را به نمایش گذاشته است که به نوعی ابراز همدردی هنرمندان با مردم مظلوم فلسطین؛ ضمن حفظ و نشر آثار ارزشمند حوزه مقاومت است.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “بصره میزبان نمایشگاه کاریکاتور «طوفان الاقصی» شد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید