آخرین خبر

مردم از شنیدن سمفونی ۹ بتهوون لذت می‌برند

خبرگزایر آوای ایرانیان: علی رهبری گفت: برای من بسیار خوشحال‌کننده است که مردم تهران نیز مانند دیگر شهرهای بزرگ دنیا تشخیص داده‌اند آثار بزرگی مثل سمفونی نهم بتهوون را باید چندین بار گوش کرد.

به گزارش آوای ایرانیان،‌ علی رهبری مدیر هنری و رهبر ارکستر سمفونیک تهران درباره اجرای سمفونی ۹ بتهوون برای مردم گفت: باعث افتخار بنده و ارکستر سمفونیک تهران است که مردم از کنسرت های ما استقبال کرده اند.

وی ادامه داد: ارکستر جوان ما با کنسرت هفته گذشته خود ثابت کرد که لیاقت برخورد حرفه ای چه از لحاظ مالی و چه از نظر معنوی را دارد. این نوازنده های جوان ثابت کردند که با سه جلسه تمرین هم می شود مانند تمام کشورهای پیشرفته دنیا، قادر به اجرای کنسرت بود، که این نتیجه در تاریخ ۸۰ ساله ارکستر سمفونیک تهران بی نظیر و بی سابقه است.

رهبری افزود: باعث افتخار من و نوازنده ها است که مردم این سرزمین از ۱۲ کنسرت ارکستر سمفونیک تهران که در مدت ۳ ماه در تالار وحدت اجرا شده، استقبال کرده اند. خصوصا که سمفونی نهم برای مردم موفقیت شایانی داشته و برای من بسیار خوشحال کننده است که مردم تهران نیز مانند دیگر شهرهای بزرگ دنیا تشخیص داده اند که آثار بزرگی مثل سمفونی نهم بتهوون را باید چندین بار گوش کرد و خوشبختانه مردم ما تشخیص داده اند که این طور آثار را هرچه بیشتر گوش کنند بیشتر لذت می برند.

رهبر ارکستر سمفونیک تهران در انتها خاطر نشان کرد: به همین دلیل، هم برای بنده و هم برای ارکستر سمفونیک تهران باعث افتخار است که در تکرار سمفونی ۹ بتهوون بعضی از چهره های آشنایی را که در اجراهای پیش از این، سمفونی دیده اند را دوباره می بینم.

بر اساس این گزارش، سمفونی نهم بتهوون برای همه مردم روزهای ۳ و ۴ تیر ماه به رهبری علی رهبری به روی صحنه تالار وحدت می رود.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

یک دیدگاه در “مردم از شنیدن سمفونی ۹ بتهوون لذت می‌برند”

  1. غرناز گفت:

    من به این ارکس سمفونی ۹بتهوون به اصرار استادم که خودشون هم در آن حضور داشتند رفتم اما موقع رسیدن به شروع صدای خواننده خانم که صدای سوپرانو داشت واقعا گوشم رو گرفتم خیلی بد و فالژبود و باخودم فکر کردم یعنی بهتر از این خانم کسی نبود که این قسمت رو اجرا بکنه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید