آخرین خبر

نخستین همکاری حسین علیزاده و علیرضا قربانی

خبرگزاری آوای ایرانیان: کنسرت مشترکِ حسین علیزاده و علیرضا قربانی که می‌‌توان آن را اولین تجربه‌ی مشترک این آهنگساز و خواننده دانست، دی‌ماه در ایران برگزار خواهد شد. این در حالی است که این کنسرت قبل از ایران، به دعوت انجمن فیلارمونیک کلن در آلمان و بعد از آن در چند شهر اروپایی برگزار خواهد شد.

به گزارش آوای ایرانیان، نوازندگان این کنسرت ترکیبی از گروهِ موسیقی «هم‌آوایان» و «ضربانگ» خواهند بود و قطعاتِ جدیدی از ساخته‌های حسین علیزاده به اجرا درخواهد آمد. سیامک جهانگیری، علی بوستان و صبا علیزاده به همراه تعدادی از نوازندگانِ ضربانگ در این برنامه حضور خواهند داشت. «حسین علیزاده» این روزها مشغول برگزاری کنسرت در بسیاری از کشورهای دنیاست. او همچنین چند اثر در دست انتشار دارد که از جمله‌ی آنان می‌توان به اثرِ «غم‌نومه‌ی فریدون» اشاره کرد.

«حسین علیزاده» این روزها در خارج از کشور به سر می‌برد؛ اما فعالیت‌های متنوعی در دست دارد. این اهنگساز و نوازنده‌ی برجسته، در عین حال که به دعوت انجمن « فیلارمونیک کلن» کشور آلمان همراه با «علیرضا قربانی» کنسرت خواهد داد، مشغولِ آماده کردن اثری با نام «غمنومه‌ی فریدون» است که «پوریا اخواص» به همراه دو خواننده‌ی دیگر اجرای آواز آن را برعهده خواهند داشت. این اثر سه خواننده‌ی اصلی دارد و علاوه بر آن، گروه کر نیز گروه را یاری خواهند داد. این اثر، بازخوانی قصه‌هایی مانندِ پریا، قصه‌ی دخترای ننه دریا، حسین قلی مردی که لب نداشت از «احمد شاملو» و «به علی گفت مادرش روزی» از فروغ فرخزاد است. قدیمی در این اثر تلاش کرده است تا گونه‌ای از قصه‌نویسی شاعرانه که به نوعی بازیافت بافت و ریخت قصه‌هایی است که در قالب متل‌ها و ترانه‌های عامیانه سینه به سینه و دهان به دهان چرخیده‌اند را تجربه کند. در این اثر، شاعر تلاش کرده است تا فرهنگِ کوچه را بیان کند.

«علیرضا قربانی» نیز علاوه بر تور کنسرت‌هایش در ایران – که از آخرینِ آنها می‌توان به اجرا در نیشابور اشاره کرد- چند اثر در دست انتشار دارد که از جمله‌ی آنان می‌توان به اثری از «مهیار علیزاده» اشاره کرد که در آن همراه با «همایون شجریان» شعر افسانه‌ی نیما یوشیج را اجرا کرده‌اند.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “نخستین همکاری حسین علیزاده و علیرضا قربانی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید