آخرین خبر

اصغر فرهادی، فیلم زندگی محمدرضا شجریان را میسازد

خبرگزاری آوای ایرانیان: دو مستند از زندگی شجریان منتشر می‌شود

به گزارش آوای ایرانیان، در حالی که این روزها، خبر ساخت فیلمی مستند-داستانی از محمدرضا شجریان توسط «اصغر فرهادی»، توسط این دو چهره‌ی هنری نه تأیید می‌شود و نه تکذیب، قرار است در سال آینده‌ی میلادی مستندی از زندگی استاد آوازخوان ایرانی به نمایش درآید. این مستند را Austin Stoecklein -مستندساز و عکاس امریکایی- کارگردانی کرده و از دوره‌های گوناگون زندگی محمدرضا شجریان بهره برده است.

شجریان در بخشی از این مستند می‌گوید: «صدای من بخشی از فرهنگ کهن ایران است که می‌خواهد به مردم جهان یادآور شود که ما دارای چه فرهنگی بوده‌ایم. فرهنگ عشق و صلح و صفا.» این مستند که در آن تعدادی از چهره‌های موسیقایی ایران نیز حضور دارند، سال ۲۰۱۶ میلادی به نمایش درخواهد آمد.

در این میان البته،‌ چندی قبل تعدادی از نشریات سینمایی خبر دادند که «اصغر فرهادی» -فیلمساز ایرانی برنده‌ی اسکار- برای ساخت فیلمی مستند-داستانی از زندگی محمدرضا شجریان اظهار تمایل کرده و صحبت‌های ابتدایی نیز در این خصوص انجام شده است. آنها حتی پا را از این مسأله فراتر گذاشته و از حضور همایون شجریان، افسانه و مژگان شجریان و همچنین همسر او نیز در این مستند خبر داده و اعلام کردند، صحبت‌های ابتدایی با شجریان برای ساخت این فیلم انجام شده ولی هنوز قرارداد کتبی امضاء نشده است.

«اصغر فرهادی» از علاقه‌مندان شجریان است؛ به شکلی که در فیلم‌ «جدایی نادر از سیمین» زمانی که «سیمین» در حال ترک «نادر» است، با اشاره به آلبومی از شجریان می گوید: «این شجریان رو هم می‌برم.» اگر این اتفاق رخ دهد، بخش‌هایی از آن در چند کشور اروپایی و همچنین ترکیه انجام خواهد شد. در اسفند ۱۳۹۰ به هنگام دریافت اسکار برای «جدایی…» محمدرضا شجریان با نگارش نامه‌ای، این موفقیت را به فیلمساز جهانی تبریک گفت. همچنین «اصغر فرهادی» بهمن‌ماه سال گذشته در کنسرت «چرا رفتی» با آهنگسازی «تهمورس پورناظری» و خوانندگی «همایون شجریان» در کرج حضور یافت.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “اصغر فرهادی، فیلم زندگی محمدرضا شجریان را میسازد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید