آخرین خبر

ماندگارترین‌ موسیقی فیلم (1)// “مرثیه‌ای بر یک رؤیا” با موزیک متن ماورایی + قطعه آهنگ

خبرگزاری آوای ایرانیان: موسیقی متن فیلم “مرثیه ای برای یک رویا” یکی از شاهکارهای سینمایی “دارن آرونفسکی” است.

به گزارش آوای ایرانیان، گروه تحریریه آوای ایرانیان، از این پس سعی دارد با استفاده از تجرییات هنرمندان به معرفی ماندگارترین آهنگ های موسیقی فیلم سینمای جهان بپردازد.
در نخستین گزارش به موسیقی فیلم ماندگار مرثیه‌ای بر یک رؤیا؛ پرداخته شده است .

مرثیه برای یک رویا (به انگلیسی: Requiem for a Dream) نام فیلمی داستانی به کارگردانی دارن آرونوفسکی محصول سال ۲۰۰۰ از کمپانی‌های آمریکایی آرتیزان و باندریا می‌باشد.
یکی از نکات جالب این فیلم این است که داستان از دیدگاه سوم شخص بیان می‌شود ودر طول داستان روایت داستان به طور کاملاً منطقی بین چهار شخصیت اصلی تقسیم شده است.
اما آهنگساز این فیلم سینمایی کسی نیست جز کلینت منسل (Clint Mansell)، این هنرمند متولد ۷ ژانویه سال ۱۹۶۳ ، موسیقیدان و آهنگساز انگلیسی است که قبلا در گروهی خواننده و نوازنده گیتار پاپ نیز بود. بعد ا زمنحل شدن گروه ، در سال ۱۹۹۶ منسل به واسطه دوست کارگردانش دارن آرونوفسکی وارد دنیای موسیقی فیلم شد. منسل آهنگسازی فیلم بعدی آرونوفسکی با عنوان مرثیه ایی برای یک رویا را بر عهده گرفت و آهنگ “Lux Aeterna” از این فیلم به سرعت محبوبیت زیادی را از آن خود کرد و در تبلیغات و تریلر فیلم به طور گسترده ایی ظاهر شد.

مرث

داستان فیلم:
سارا گلد فارب، بیوه زنی معتاد به تلویزیون که در کانی آیلند زندگی می کند، از شوهر متوفایش پسری به نام هری دارد. هری که معتاد است اغلب اوقاتش را با ماریون (یک طراح مد ناکام) و بهترین دوستش تایرون (مواد فروش سیاه پوست) می گذراند.هری و تایرون در پی به جیب زدن پول کلانی از راه فروش مواد مخدر هستند و ماریون هم در حالی که اعتیاد آن ها و نا امیدی توام با آن شدت می گیرد، با آن دو همراه می شود. سارا نیز به تلویزیونش چسبیده و رویای شرکت در مسابقه تلویزیونی محبوبش را در سر می پروراند. سارا که باور دارد حضورش در تلویزیون قطعی است، زیر نظر پزشک بدنامی شروع به رژیم گرفتن می کند تا لباس قرمز رنگی که در جوانی اش می پوشید، دوباره اندازه اش شود. او به زودی گرفتار قرص هایش می شود که در واقع مواد مخدر (مخلوطی از کوکایین و هروئین) هستند. اعتیادش او را از دنیای واقعی دور و توهم های هراسناکی را جانشین آن می کند. هری و تایرون هر چند در آغاز کارشان موفق به جمع آوری پول قابل توجهی می شوند، اما در نهایت این پول خرج مصرف فزاینده هر سه نفر می شود و از دست می رود. هری که همراه تایرون در صدد قاچاق مواد از شهری دیگر هستند، با عفونت بازوی هری (بر اثر تزریق با سرنگ آلوده) به دکتر مراجعه می کنند و به چنگ پلیس می افتند. بازوی هری برای پرهیز از گسترش عفونت قطع می شود و ماریون نیز که تنها و بی کس شده، به تن فروشی روی می آورد. سارا هم پس از گذشت مدتی کوتاه دچار فروپاشی عصبی و در آسایشگاه روانی بستری می شود.

مرثثث

شاهکازی به نام موسیقی این فیلم

درباره « مرثیه ای برای یک رویا » بارها صحبت شده اما واقعا سخت هست که درباره موسیقی فوق العاده تاثیر گذار و وهم انگیز این فیلم سخنی به میان نیاورد. این موسیقی به شدت دلهره آور و تاثیرگذار ( البته چنانچه به تماشای خودِ فیلم بنشینید،تاثیرش به مراتب بیشتر هم خواهد بود! ) ساخته کلینت مانسل است. این موسیقی در حال حاضر بیشتر در کلیپ های حاوی تصاویر سونامی یا فجایع زیست محیطی مورد استفاده قرار میگیرد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “ماندگارترین‌ موسیقی فیلم (۱)// “مرثیه‌ای بر یک رؤیا” با موزیک متن ماورایی + قطعه آهنگ”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید