آخرین خبر

اجرای آثار دو آهنگساز ایرانی در در ایتالیا

خبرگزاری آوای ایرانیان: امسال دو آهنگساز ایرانی در مسابقه «دوم آگوست» مقام های اول و سوم را بدست آورند و آثار این دو آهنگساز در کنسرتی در دوم آگوست ٢٠١۵ در شهر بولونیا ایتالیا اجرا خواهد شد.

به گزارش آوای ایرانیان، مسابقه آهنگسازی بین المللی «دوم آگوست» (Concorso ۲ Agosto) از سال ١٩٩۴ توسط تئاتر شهرداری بولونیا راه اندازی شده و هر سال برگزار می شود.

جوایز این مسابقه برای نفرات اول تا سوم به ترتیب ۵٠٠٠ یورو، ٢۵٠٠ یورو و ١۵٠٠ یورو به همراه مدال مسابقه و اجرای قطعات آهنگسازان در میدان شهر بولونیا در تاریخ دوم آگوست است.

از آهنگسازان بزرگی که هر سال به عنوان رییس هیات داوران این مسابقه انتخاب می شوند می توان به افراد شهیری چون انیو موریکونه، ریکاردو موتی و ریکاردو چلی اشاره کرد. همچنین هر سال از داوران بین المللی نیز برای قضاوت آثار دعوت به عمل می آید.

در سال ٢٠٠٩ امیر اسلامی عضو هیات علمی دانشکده موسیقی توانست با قطعه «پارسی» بر اساس شعری از فردوسی به عنوان اولین ایرانی در این مسابقه مقام اول آهنگسازی را از آنِ خود کند.

در سال ٢٠١٢ نیز برای اولین بار از یک آهنگساز ایرانی (امیر اسلامی) در این مسابقه دعوت به عمل آمد تا به عنوان یکی از داوران به قضاوت آثار بپردازد. از همان سال و به پیشنهاد امیر اسلامی به مدیریت مسابقه آهنگسازی هر ساله اطلاعیه مسابقه به فارسی نیز ترجمه و در سایت مسابقه قرار می گیرد. همین عمل باعث شده تا هر ساله آهنگسازان زیادی از ایران مطلع و در مسابقه شرکت کنند.

امسال دو آهنگساز ایرانی در این مسابقه مقام های اول و سوم را بدست آورند. وحید جهانداری دانشجوی سال آخر آهنگسازی دانشگاه هنر تهران با قطعه «شهر شطرنجی» مقام اول و وحید جلالی جعفری نیز مقام سوم را بدست آوردند. آثار این دو آهنگساز در کنسرتی در دوم آگوست ٢٠١۵ در شهر بولونیا ایتالیا اجرا خواهد شد.

جلالی جعفری در سال ۱۳۶۵ در تهران متولد شد. وی از محضر استادانی چون حمید پناهی، محمد نصرتی، محسن الهامیان، وحید زردی و الکس بهره برده است. وی در حال حاضر با محمد نصرتی مشغول ساخت آلبوم موسیقی همراه با انیمیشن برای کودکان است.

وحید جهانداری در سال ۱۳۷۱ در شیراز متولد شد. وی از کودکی به نواختن ویولن و فراگیری تئوری موسیقی و سلفژ پرداخت و آهنگسازی را با ساخت موسیقی برای تولیدات تلویزیونی آغاز کرد. وی پس از ورود به دانشگاه هنر تهران در سال ۱۳۹۰، شاخه آهنگسازی را به شکل جدی تری دنبال کرد و در این زمینه از محضر اساتیدی همچون حمید رضا دیبازر، امیرحسین اسلامی و امین هنرمند بهرمند شد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “اجرای آثار دو آهنگساز ایرانی در در ایتالیا”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید